mobile
REKLAMA

Nowy dyrektor w Muzeum Techniki

Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie pokieruje Piotr Mady. Powołanie go na to stanowisko Minister Kultury uzgodnił z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z Prezydent m.st. Warszawy.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
TAGI
Nowy dyrektor w Muzeum Techniki

Powierzenie obowiązków dyrektora Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie – utworzonego na mocy umowy podpisanej 9 czerwca 2017 r. między Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a Miastem Stołecznym Warszawą - jest kolejnym ważnym etapem przejmowania misji i zadań likwidowanego przez Naczelną Organizację Techniczną Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Nowa instytucja będzie je realizować w dotychczasowej siedzibie Muzeum NOT czyli Pałacu Kultury i Nauki.

Powołany 20 lipca 2017 r. dyrektor podejmie z FSN-T NOT rozmowy o zasadach przekazania zbiorów likwidowanego muzeum do Narodowego Muzeum Techniki oraz nabycia od NOT innego mienia tej organizacji, które konieczne będzie do funkcjonowania utworzonego 9 czerwca muzeum. Ważnym zadaniem dyrektora będzie zatrudnienie w nowej instytucji pracowników, w tym podjęcie rozmów z tymi osobami, które zwolnione zostały z likwidowanego Muzeum NOT.

Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko