Nowy rekord trasy podczas II Biegu Łomianek

22 maja br. ponad 300 osób rywalizowało na dystansie 10 kilometrów podczas II Biegu Łomianek im. Ireny Szewińskiej. Wygrał Oskar Wojtalik, który pobił rekord trasy.

Zmagania przebiegały pod honorowy patronatem mieszkanki Łomianek Ireny Szewińskiej. Przypomnijmy - Szewińska należy do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii; na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich stawała na podium (łącznie zdobyła siedem medali)

Na starcie zlokalizowanym przy Integracyjnym Centrum Dydaktyczno Sportowym stanęło 339 osób. Bieg ukończyło 318 zawodników, a najszybszy na mecie był 23-letni Oskar Wojtalik (Agencja Projekt Igrzyska) z czasem 0:33:43. Tuż za nim uplasowali się Rafał Owczarek (Góra Kalwaria) oraz Sebastian Polak (KB ActiveSports Warszawa). Cała trójka poprawiła dotychczasowych rekord trasy, który należał do Sylwestra Kuśmierza. Wśród pań triumfowała Joanna Tekień (Warszawa), która na mecie zameldowała się z czasem 0:40:22. Jej wynik był lepszy o 23 sekundy od zeszłorocznej zwyciężczyni Biegu Łomianek.

Niedzielne zmagania  były wspaniałą okazją do manifestowania zdrowego trybu życia w myśl maksymy, „bo liczy się sport i dobra zabawa”. Do zobaczenia za rok!

Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia, w tym pełna lista wyników,  dostępne są na oficjalnej stronie biegu: www.bieglomianek.pl.