mobile

Nowy Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

2 kwietnia br. śródmiejscy radni wyłonili nowy skład Zarządu Dzielnicy. Na burmistrza Śródmieścia wybrano Aleksandra Ferensa. Jego zastępcami zostali: Magdalena Wojciechowska, Tomasz Bratek, Paweł Martofel oraz Wojciech Matyjasiak.

Informacja prasowa
TAGI
Nowy Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

– Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie państwo, powierzając mi pełnienie funkcji burmistrza centralnej dzielnicy Warszawy. Zapewniam, że ani ja, ani moi zastępcy nie będziemy szczędzić wysiłku, czasu oraz zaangażowania. Jako były radny wysoko cenię sobie rozmowę z Warszawiakami. Właśnie dlatego serdecznie zapraszam do siebie każdego mieszkańca, który chciałby podzielić się swoim pomysłem na Śródmieście. Jestem pewien, że wspólnie sprawimy, że stanie się ono jeszcze lepszym miejscem do życia – mówił burmistrz Aleksander Ferens podczas sesji Rady Dzielnicy Śródmieście.

 

Noty biograficzne Członków Zarządu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy:

 

  •          Aleksander Ferens – burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Urodzony 15 maja 1969 r. w śródmiejskim szpitalu przy ul. Karowej. Matka była z wykształcenia dziennikarką, ojciec prawnikiem. Ukończył Szkołę Podstawową nr 1 przy ul. Wilczej, a następnie Liceum Ogólnokształcące im. Narcyzy Żmichowskiej. W 1997 r. zaangażował się w działalność nielegalnego wówczas Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W 1988 r. został redaktorem naczelnym podziemnego pisma „Prawo Głosu” oraz współredagował podziemne pismo „FBI - Fakty Biuletyn Informacyjny”. Uczestniczył w strajkach w 1988 i 1989 r. Pełnił obowiązki Przewodniczącego NZS Uniwersytetu Warszawskiego, był członkiem władz krajowych NZS. Od momentu legalizacji stowarzyszenia do 1991 r. administrował Biurem Krajowym NZS.

W trakcie studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego był dwukrotnie Członkiem Rady Wydziału i studenckim Senatorem Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył w pierwszym seminarium poświęconym samorządowi terytorialnemu prowadzonemu przez prof. Michała Kuleszę. W trakcie pracy w Kancelarii Senatu miał okazję współpracować przy tworzeniu kolejnych ustaw tworzących podstawy funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce (m.in. ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych), a następnie przy projekcie ustawy o ustroju m.st. Warszawy. W 1990 r. zakładał stowarzyszenie „Junior Enterprise”, wzorowane na stowarzyszeniach działających na uczelniach europejskich. Jego celem było umożliwienie studentom wykonywania pracy zawodowej zgodnej z kierunkiem nauki, jeszcze w trakcie jej trwania. Brał udział w pracach Polskiej Rady Młodzieży.

Niezależnie od powyższej aktywności został wspólnikiem i pracował w firmie doradztwa kadrowego „Data & Skills” Sp. z o. o. Od 1991 r. rozpoczął działalność w Kongresie Liberalno-Demokratycznym, a także współtworzył stowarzyszenie „Młodzi Liberałowie”, w którym został Przewodniczącym Krajowej Komisji Rewizyjnej. W 1994 r. uczestniczył w tworzeniu stowarzyszenia Młodzi Demokraci i został pierwszym Przewodniczącym jego Krajowej Komisji Rewizyjnej. Również w 1994 r. został członkiem Unii Wolności.

W latach 1994–1998 pełnił mandat radnego Dzielnicy Śródmieście, będąc przewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego. Głównymi polami działalności Komisji było zapewnienie mieszkańcom Śródmieścia wsparcia w pierwszych latach funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych, zapewnienie możliwości przeprowadzenia wyborów do rad osiedli na terenie dzielnicy oraz pomoc w ich działaniu. W kolejnych latach pracował w spółce zarządzającej Pałacem Kultury i Nauki, następnie w Departamencie Prawnym oraz Zamówień Publicznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ukończył podyplomowe studia „Kontrola, Nadzór i Audyt w administracji publicznej”, po czym rozpoczął pracę w Zespole Audytu Wewnętrznego Agencji Nieruchomości Rolnych. Od 2012 r. zatrudniony w spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, od początku 2013 r. kierując Biurem Zarządu.

W 2001 r. rozpoczął działalność w Ruchu Obywatelskim „Platforma Obywatelska”, a następnie partii politycznej „Platforma Obywatelska RP”. W 2014 r. został wybrany na radnego Dzielnicy Śródmieście, pełniąc funkcję przewodniczącego Komisji Ładu Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej.

Żonaty, ma pełnoletnią córkę. Prywatnie interesuje się tematyką militarną (w szczególności marynistyką), historią, literaturą i turystyką. W trakcie studiów uzyskał licencję pilota wycieczek zagranicznych i patent żeglarza.

 

  •          Magdalena Wojciechowska – zastępca burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Ukończyła równolegle dwa kierunki na Politechnice Warszawskiej: chemię oraz zarządzanie i marketing, a także podyplomowe studia pedagogiczne. W trakcie ponad 20-letniej kariery zawodowej zajmowała stanowiska kierownicze w wielu firmach i prowadziła własną działalność gospodarczą w obszarze marketingu. W latach 2014-2018 uczyła przedsiębiorczości oraz ekonomii wychowanków LXII Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Generała Broni Władysława Andersa w Warszawie. Jest twórcą Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, który funkcjonuje w tej placówce.

Pełni funkcję zastępcy burmistrza Dzielnicy Śródmieście od 29 listopada 2018 r. Będąc członkiem Zarządu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w poprzednim składzie, nadzorowała wydziały: Obsługi Mieszkańców, Ochrony Środowiska, Sportu i Spraw Społecznych oraz Zasobów Lokalowych. Koordynowała współpracę z Delegaturą Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Centrum Pomocy Społecznej im. prof. A. Tymowskiego oraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

 

  •          Tomasz Bratek – zastępca burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze i administracyjne na UW oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania w SGH. Posiada 16-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze oświaty, szkolnictwa wyższego, zamówień publicznych oraz zarządzania środkami unijnymi – zdobyte m.in. w Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa i Administracji UW, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także instytucjach zajmujących się współpracą z UE (w tym jako członek grupy negocjacyjnej perspektyw finansowych 2007–2013 oraz 2014–2020 Europejskich Programów Edukacyjnych). Dzięki zdobytej wiedzy eksperckiej został twórcą działającego w Warszawie Centrum Współpracy z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu, Państw Partnerstwa Wschodniego. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Pełni funkcję zastępcy burmistrza Dzielnicy Śródmieście od 29 listopada 2018 r. Będąc członkiem Zarządu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w poprzednim składzie, zajmował się sprawami reprezentacji m.st. Warszawy we wspólnotach mieszkaniowych (jako właściciela lokali), zarządzania śródmiejskim mieniem komunalnym, obrotem nieruchomościami, architekturą i budownictwem, a także sprawami bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

 

  •          Paweł Martofel – zastępca burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Wydziału Prawa i Administracji UW. Związany ze śródmiejskim samorządem od 2010 r. – sprawował mandat radnego dzielnicy w latach 2010–2018. Pełnił funkcje wiceprzewodniczącego oraz przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Śródmieście. Zaangażowany w prace dostosowujące system śródmiejskiej oświaty do zmian wynikających z reformy edukacji. Opiekun oraz honorowy radny Młodzieżowej Rady Dzielnicy Śródmieście. Zajmował stanowiska kierownicze w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie oraz Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, gdzie jako zastępca dyrektora Departamentu Kontroli odpowiadał m.in. za kontrolę systemową Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego oraz kontrolę projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Pełni funkcję zastępcy burmistrza Dzielnicy Śródmieście od 29 listopada 2018 r. Będąc członkiem Zarządu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w poprzednim składzie, zajmował się sprawami śródmiejskiej oświaty, funduszy europejskich, inwestycji realizowanych przez Urząd Dzielnicy Śródmieście, a ponadto odpowiadał za współpracę z Zarządem Terenów Publicznych.

 

  •          Wojciech Matyjasiak – zastępca burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Magister ekonomii, absolwent VI LO im. Tadeusza Reytana w Warszawie oraz SGH (specjalizacja: zarządzanie i marketing). Dwukrotnie był radnym i pełnił szereg funkcji w warszawskim samorządzie – w szczególności w latach 1991–1994 był radnym Dzielnicy-Gminy Mokotów, równocześnie w latach 1992–1994 radnym Rady Warszawy, a w latach 1998–2002 radnym i przewodniczącym Rady Gminy Warszawa-Ursynów. Pracownik warszawskich urzędów gmin i dzielnic od 1994 r. W latach 2015–2017 był zastępcą burmistrza Dzielnicy Ursynów, nadzorującym sprawy oświaty i wychowania oraz pracę Wydziału Obsługi Mieszkańców. Za działalność opozycyjną w okresie PRL w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Pełni funkcję zastępcy burmistrza Dzielnicy Śródmieście od 30 maja 2017 r. Będąc członkiem Zarządu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w poprzednim składzie, nadzorował wydziały: Nieruchomości, Gospodarowania Odpadami Komunalnymi, Administracyjno-Gospodarczy, Działalności Gospodarczej i Zezwoleń, Zamówień Publicznych oraz Informatyki.

Źródło: UD Śródmieście

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda