mobile
REKLAMA

Obiekto - pierwsza bulderownia na Pradze Południe

Niedawno bulderownia Obiekto świętowała swoje pierwsze urodziny. W ciągu rocznej działalności przyciągnęła na praską stronę Wisły wielu miłośników wspinaczki sportowej, wykształciła nowych pasjonatów tego sportu i zorganizowała wiele imprez tematycznych. Jeśli nie wiesz jeszcze, czym jest buldering, sprawdź koniecznie ofertę praskiej ścianki wspinaczkowej.

Róża PAszkowska
TAGI
Obiekto - pierwsza bulderownia na Pradze Południe

Rok temu Praga Południe wzbogaciła się o nowy obiekt sportowy, zlokalizowany na terenie kompleksu fabrycznego Perun przy ul. Grochowskiej. Jest to bulderownia – specyficzna odmiana ścianki wspinaczkowej, służąca do uprawiania tego sportu na niewielkiej wysokości nad materacem. Różnorodne drogi, oznaczone kolorami chwytów i stopni, układane przez obsługę obiektu, umożliwiają uprawianie wspinaczki zarówno osobom bardzo zaawansowanym, jak i początkującym. A do Obiekto trafiają nie tylko wyczynowcy, znani w środowisku wspinaczkowym od lat i mający wiele sukcesów na koncie, lecz także osoby, które po raz pierwszy chcą spróbować swoich sił w uprawianiu tego sportu. Dla takich właśnie gości przewidziane są zajęcia wprowadzające, które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 12. Podczas spotkania można dowiedzieć się, czym jest buldering i w jaki sposób bezpiecznie go uprawiać. Można także poznać szereg technik wspinaczkowych. Dla osób, które połkną wspinaczkowego bakcyla, przewidziane są regularne ćwiczenia grupowe na różnych poziomach zaawansowania, czyli tak zwane sekcje. Praska bulderownia ma w ofercie także kursy dla dzieci. 
To pierwsza bulderownia na Pradze, jej założycielami jest trójka pasjonatów, a jednym z nich - Kuba Jodłowski, wielokrotny zwycięzca Pucharu Polski we wspinaczce bulderowej. Jak opowiadają założyciele ścianki: „Od samego początku wybór lokalizacji padł na Pragę, która oferuje miejsca niecodzienne i bardzo klimatyczne. Dlatego też Obiekto znalazło dla siebie idealne miejsce na terenie zabytkowej fabryki Perun, w stuletnim budynku z czerwonej cegły”. Obiekto to jednak nie tylko przestrzeń sportowa. To także społeczność tworząca się wokół tego miejsca i wiele inicjatyw, takich jak zawody wspinaczkowe „Tylko Dla Kobiet” z okazji dnia kobiet, cykliczne spotkania wspinaczkowe o intrygującej nazwie „Ustawka” oraz różnego rodzaju imprezy towarzyskie. 
Praską bulderownię warto odwiedzić nie tylko ze względu na walory sportowe, ale także z powodu wyjątkowej atmosfery, jaka panuje w tym miejscu. 

Róża Paszkowska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko