mobile

Od 1 stycznia nie kupisz już biletu u kierowcy i motorniczego

Zarząd Transportu Miejskiego zadecydował o zlikwidowaniu usługi wprowadzonej w 1999 r. Swoją decyzje argumentuje tym, że sprzedaż powoduje obniżenie koncentracji pracowników oraz ogólną dostępnością biletów.

Agnieszka Solecka-Reszczyk/fot. ASR
Od 1 stycznia nie kupisz już biletu u kierowcy i motorniczego

Zdaniem Zarządu Transportu Miejskiego, głównym zadaniem kierowców i motorniczych jest spokojne, bezpieczne i punktualne przewiezienie pasażerów. Podczas jazdy osoby prowadzące pojazdy powinny skupić swoją uwagę na ruchu ulicznym, a nie zajmować się przyjmowaniem pieniędzy i wydawaniem biletów, gdyż może to wpłynąć na obniżenie koncentracji.

Stołeczni urzędnicy uważają, że decyzja ta nie będzie miała większego znaczenia dla pasażerów. W Warszawie bilety można kupić w kioskach, salonikach prasowych, ale także w sukcesywnie rozwijanych sieciach automatów biletowych - stacjonarnych (jest ich już ok. 720) oraz mobilnych, znajdujących się w pojazdach (jest ich ok. 1850). Pasażerowie mogą również zakupić bilety poprzez internet i telefon komórkowy. Od niedawna, o czym pisaliśmy na naszych łamach, bilety można zakupić także w aplikacji Jakdojade.

 

 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko