mobile

Od 2 listopada odstrzał dzików na terenie Warszawy

Łowczy Lasów Miejskich rozpoczęli odstrzał redukcyjny dzików. Chodzi o zmniejszenie ich populacji na terenie Warszawy ze względów sanitarnych. Odstrzelonych ma zostać 50 osobników.

Redakcja/ fot. Wikimedia
Od 2 listopada odstrzał dzików na terenie Warszawy

Od 2 listopada do 15 grudnia br. na terenie Warszawy będzie odbywał się tzw. odstrzał redukcyjny dzików. Odstrzał jest rezultatem rozporządzenia wydanego przez Wojewodę Mazowieckiego. Z całego Mazowsza ma zniknąć 240 dzików, w tym z terenu Warszawy 50 osobników . Polować mają pracownicy Lasów Miejskich.

Odstrzał dzików na terenie Warszawy będzie prowadzony w wyznaczonych rejonach na terenie dzielnic Ursynów, Włochy, Wilanów, Wawer, Targówek, Mokotów, Rembertów, Wesoła, Bielany, Bemowo i Białołęce. Będą to takie miejsca jak Las Młociński, Park Młociński czy okolice Chomiczówki oraz Las Bemowski.

Przedstawiciele Lasów Miejskich mówią, że jest to odstrzał sanitarny, który wynika z zagrożenia afrykańskim pomorem świń – zmniejszenie liczby zwierząt zmniejsza ryzyko przenoszenia wirusa. Strzelać będą doświadczeni pracownicy, którzy znają topografię miasta oraz posiadają wiedzą, jak zachowują się dzikie zwierzęta. Podobne odstrzały były wykonane już dwukrotnie.

Przedstawiciele Lasów Miejskich zapewniają też, że odstrzał będzie bezpieczny dla mieszkańców stolicy. Powiadomiona zostanie komenda policji, dyspozytor straży miejskiej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego. Łowczy nie będą strzelać w pobliżu miejsca zamieszkania ludzi.
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda