mobile

Od 24 września pociągi wracają na linię z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy

Od 24 września 2018 r. pociągi będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy. Dzięki inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA będzie lepszy dostęp do kolei i sprawniejsze podróże w aglomeracji.

Informacja prasowa / fot. Ministerstwo Infrastruktury
Od 24 września pociągi wracają na linię z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy

- Modernizacja linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki jest przykładem zmian uzyskiwanych w aglomeracjach dzięki Krajowemu Programowi Kolejowemu. Takie efekty poza aglomeracją warszawską będą m.in. w aglomeracji krakowskiej  i szczecińskiej. Otwierają się również nowe możliwości dla połączeń kolejowych w regionie Lublina i Wrocławia oraz Rzeszowa. Efektem stają się wygodniejsze podróże i lepsze łączenie środków komunikacji publicznej – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Efektem modernizacji 22-kilometrowej linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki będzie lepsza oferta podróży. Pasażerowie skorzystają z nowego przystanku w Parzniewie. Poprawi się niezawodność przejazdu, będzie mogła zwiększyć się liczba pociągów. Pasażerowie zyskają lepszy komfort obsługi na wyremontowanych przystankach i na stacji w Pruszkowie.

- Pociągi już mogą obsługiwać ważną linię aglomeracyjną Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Zgodnie z umową kontynuujemy prace, które zapewnią lepszą obsługę pasażerów na peronach i sprawny dostęp do pociągów. Wznowienie ruchu planowane było we wrześniu, a zakończenie całego projektu w 2019 r. – stwierdził Arnold Bresch, członek Zarządu PKP PLK.

Wszystkie perony i przejścia podziemne zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów prędkość składów pasażerskich zostanie podwyższona z 80 km/h do 120 km/h. Komunikację w Pruszkowie poprawi nowy tunel drogowy. Zmodernizowana infrastruktura zapewni wysoki komfort podróży przez następnych kilkadziesiąt lat. Wartość inwestycji na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa wynosi 285 mln zł. Zakończenie wszystkich prac zgodnie z umową planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Projekt „Prace na linii kolejowej Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki (linia nr 447)” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda