mobile
REKLAMA

Od września 6 nowych żłobków z 650 miejscami

Dzisiaj, 6 lipca, stołeczni radni będą uchwalać powołanie sześciu nowych żłobków w Warszawie. Dzięki tym inwestycjom, w których prace dobiegają końca, od września w Warszawie przybędzie 650 nowych miejsc dla najmłodszych mieszkańców. Cztery nowe żłobki są na Białołęce, po jednym w Wesołej i na Żoliborzu.

UM Warszawa
TAGI
Od września 6 nowych żłobków z 650 miejscami

Żłobki na Białołęce przy ul. Truskawkowej 5, ul. Książkowej 2, przy ul. Krzyżówki 24 oraz przy ul. Skarbka z Gór 9 zapewnią 500 miejsc dla dzieci. Natomiast żłobek przy ul. Rydygiera 8a na Żoliborzu dysponuje 100 miejscami, a miniżłobek przy ul. 1 Praskiego Pułku 116 w Wesołej - 50 miejscami. Placówki będą działały od września tego roku.

W stolicy systematycznie przybywa miejsc dla najmłodszych warszawiaków. Dzieje się tak dzięki budowie i modernizacji żłobków, wykupie miejsc w niepublicznych placówkach oraz zatrudnianiu opiekunów dziennych. Od września będziemy zapewniać 7139 miejsc dla najmłodszych. Od września tego roku miasto będzie dysponowało 6688 miejscami w żłobkach miejskich, do tego dochodzą miejsca wykupione w żłobkach niepublicznych i u opiekuna dziennego. Zlecamy organizację opieki w formie żłobka w 13 niepublicznych placówkach na 316 miejsc. Dodatkowo zatrudniamy 27 dziennych opiekunów, którzy sprawują opiekę nad 135 dziećmi. Jeszcze w tym roku powinna zakończyć się budowa żłobka na Pradze-Południe dla 150 dzieci.

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko