mobile

Odprowadzasz PIT w Warszawie?

Ruszyła kampania, zachęcająca do odprowadzania podatków w stolicy.

Mateusz Gawliński/ graf. UM Warszawa
Odprowadzasz PIT w Warszawie?

,,Zrób, żeby było poPITe" to hasło kampanii, która ma na celu zachęcić mieszkańców Warszawy, odprowadzających podatki w innych miastach, do składania swojego corocznego zeznania podatkowego w stolicy. Podatek od osób fizycznych to główne źródło dochodu stolicy, które w 2017 ma wynieść prawie 5 mld zł.

Tegoroczna kampania ma na celu zwizualizowanie mieszkańcom, na co przeznaczany jest dochód z podatku.
Dochody z tego tytułu stanowią prawie 1/3 budżetu miasta, dlatego są tak ważne dla rozwoju miasta. Dzięki tym środkom działają szkoły, przedszkola i żłobki, różne instytucje kulturalne, takie jak teatry i muzea, jeżdżą tramwaje i metro oraz autobusy, które wymieniamy na nowoczesne i niskoemisyjne – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Dla rozliczających podatki w Warszawie miasto przygotowuje specjalne udogodnienia. Każdy składający świadczenie ze stołecznym adresem ma prawo do korzystania z tańszych biletów długookresowych, zniżek na atrakcje kulturalne oraz dodatkowych punktów przy zapisach dzieci do żłobków i przedszkoli.

Co należy zrobić, żeby odprowadzać podatki w Warszawie? Jak informuje Urząd Miejski, nie jest to wcale skomplikowane. Wystarczy przy wypełnianiu zeznania podatkowego za ubiegły rok, na pierwszej stronie w części B, wpisać adres zamieszkania w Warszawie. Chodzi tu nie o miejsce zameldowania z dowodu osobistego, a o faktyczne miejsce, w którym aktualnie żyjemy – czytamy na stronie um.warszawa.pl
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko