mobile

Odsłonięcie Nowego Oblicza Ursynowskiego Parku: Więcej Zieleni i Udogodnień Dla Mieszkańców!

Przebudowa Ursynowskiego Parku została zakończona, co przyniosło liczne korzyści dla mieszkańców. Nowe alejki, ścieżki rowerowe i plac zabaw umożliwiają im korzystanie z nowych udogodnień. Jednak to nie wszystko, co przyczyniło się do poprawy tego miejsca. Poza tymi nowymi elementami, park został wzbogacony o nową zieleń, w postaci 300 drzew i 5 tysięcy metrów kwadratowych krzewów

Amelia Włodarczyk
Odsłonięcie Nowego Oblicza Ursynowskiego Parku: Więcej Zieleni i Udogodnień Dla Mieszkańców!

Inwestycję w przebudowę parku zrealizowano w ramach projektu unijnego, co oznacza, że otrzymał on wsparcie finansowe z funduszy europejskich. Tego typu projekty są kluczowe dla rozwoju przestrzeni publicznych i zielonych obszarów miejskich, a dzięki nim parki stają się bardziej atrakcyjne i przyjazne dla mieszkańców.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest przeniesienie dwóch altan oraz "psiego parku" do pobliskiego lasu, znanego jako "brzózki", które można teraz łatwo odwiedzić dzięki nowej, wygodnej ścieżce. Dodatkowo, park został wyposażony w nowe latarnie i kosze na śmieci, co wpływa na komfort i porządek przestrzeni.

Dla dzieci przygotowano nowy plac zabaw, który został podzielony na dwie strefy – nasłonecznioną i zacienioną. Wciąż dostępna jest także istniejąca wcześniej siłownia plenerowa.

Na szczycie "Górki Kazurki", po zachodniej stronie, powstał punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę parku. Użytkownicy mogą skorzystać z tablicy z mapą tego miejsca oraz odwiedzić dwie ścieżki dydaktyczne, jedną poświęconą historii legendarnej formacji Cichociemnych, a drugą skupiającą się na przyrodzie.

Dzięki przeprowadzonej przebudowie, Ursynowski Park stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców, zachęcając ich do spędzania czasu na świeżym powietrzu, aktywności fizycznej oraz relaksu wśród przyrody. Takie inwestycje mają pozytywny wpływ na jakość życia społeczności lokalnych i stanowią ważny element rozwoju zrównoważonych miast.

Nadzór nad całym procesem realizacji inwestycji sprawował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, co gwarantuje profesjonalne podejście do projektu i zapewnia, że prace zostały przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami i zaleceniami.

fot:  Krzysztof Babicki /UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda