mobile

Oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego w stołecznym BikePark Kazoora już 11 maja. Znamy szczegóły wydarzenia!

Już w sobotę 11 maja w najsłynniejszym na Mazowszu parku rowerowym, BikePark Kazoora, odbędzie się huczne rozpoczęcie sezonu rowerowego. Przez cały dzień na fanów dwóch kółek będą czekały liczne atrakcje. Organizatorzy zaplanowali pokazy skoków w wykonaniu zawodników z Polski i z zagranicy, zawody, konkursy oraz szkolenia, które poprowadzi m.in. Piotr Krajewski, mistrz Polski w dirt jumpingu. Na wydarzeniu zostanie zaprezentowana i oddana do użytku zmodernizowana infrastruktura obiektu.

Informacja prasowa/ fot. SZACHIMAT
Oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego w stołecznym BikePark Kazoora już 11 maja. Znamy szczegóły wydarzenia!

BikePark Kazoora to najsłynniejszy bikepark w woj. mazowieckim z infrastrukturą do uprawiania kolarstwa grawitacyjnego. Jego częścią jest największy na Mazowszu "Pumptrack Warszawa Ursynów", który powstał w ramach realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego na rok 2016. Inicjatorem budowy był Piotr Krajewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kazoora, jeden z najlepszych w Polsce zawodników w dirt jumpingu. Korzystanie z pumptracka oraz reszty infrastruktury BikeParku jest w pełni darmowe. - Cieszymy się, że nasz park rowerowy jest ciekawym miejscem na aktywne spędzanie wolnego czasu nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale także młodych użytkowników. Z myślą o nich przystąpiliśmy do modernizacji BikeParku i stworzyliśmy m.in. więcej skoczni dla początkujących. Dzięki temu obecnie dysponujemy przeszkodami dla osób na każdym poziomie zaawansowania, które umożliwiają bezpieczne treningi. Nowością jest powiększona „hopka”, na której już 11 maja odbędzie się Konkurs Whip Off by MB Motors Mercedes-Benz, Zawody Pucharu Dirt It More oraz Best Trick Feel the Flow – mówi Piotr Krajewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kazoora. Wśród torów i przeszkód dostępnych na tzw. Górce Kazurce znajdują się m.in. trasy typu dirt jumping na sześciu poziomach trudności, trasa A-line, single track oraz trasa FourCross. Umożliwiają one trenowanie kolarstwa grawitacyjnego i XC, ale stanowią także dobrą bazę przygotowawczą przed wyjazdami w góry.

Huczny start sezonu rowerowego już 11 maja!

W sobotę, 11 maja w ursynowskim parku rowerowym przy ul. Stanisława Kazury 2a, odbędzie się Oficjalne Rozpoczęcie Sezonu Rowerowego. Wstęp i udział w atrakcjach jest bezpłatny. Na trwającym od 10:00 do 20:00 wydarzeniu zostaną zaprezentowane oraz oddane do użytku zmodernizowane „hopki” do skakania na różnym poziomie trudności, trasy do zjeżdżania typu single track, a także elementy techniczne, tj. belki poprzeczne czy rock garden. Poza znaną z ubiegłych lat trasą A-Line zostanie zaprezentowany nowy tor B-Line, z którego korzystać mogą osoby o różnych stopniach zaawansowania. Specyfika toru umożliwia zarówno skoki, jak i płynną jazdę. – Rozpoczęcie sezonu w BikePark Kazoora będzie także okazją, by zobaczyć zmagania profesjonalnych zawodników. Na wydarzeniu pojawi się czołówka polskiej sceny dirt jumping, czyli odmiany kolarstwa grawitacyjnego. Szacujemy, że w zaplanowanych atrakcjach weźmie udział ponad 150 zawodników o różnym poziomie doświadczenia, w tym czołówka polskiej sceny grawitacyjnej. Nie zabraknie także członków teamu polskiej firmy Dartmoor Bikes. Swoją obecność na Oficjalnym Rozpoczęciu Sezonu Rowerowego potwierdził Mistrz Świata pumptrack – Chaney Guennet i jeden z najlepszych czeskich zawodników w dirt jumping – Tomas Zejda – dodaje Piotr Krajewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kazoora.

Będzie możliwość przetestowania i wypożyczenia profesjonalnego sprzętu rowerowego topowych marek. Profesjonaliści obecni w Mobilnym Serwisie pomogą przygotować rower na nadchodzący sezon i wykonają drobne naprawy sprzętu. Pojawi się również strefa gastronomiczna oraz punkt z napojami energetycznymi. Szereg atrakcji dopełni oferta otwartych szkoleń dla początkujących użytkowników pumptracka, które poprowadzą trenerzy BikePark Kazoora – Piotr Krajewski i Natalia Budner. Dzięki dmuchanej poduszce treningowej uczestnicy warsztatów będą mogli uczyć się ewolucji w powietrzu bez obawy o kontuzję.

Rozrywka oraz sportowe współzawodnictwo

Rozpoczęcie Sezonu Rowerowego w BikePark Kazoora będzie także okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i możliwości w zawodach i konkursach sportowych. - Na największej skoczni w BikePark Kazoora odbędzie się konkurs Whip Off by MB Motors Mercedes Benz. Zawody te polegają na ustawieniu roweru bokiem do kierunku jazdy. Najważniejszym kryterium podczas oceny takiego skoku jest poziom obrócenia i styl wykonania manewru. Nagrodą przewidzianą dla zwycięzcy jest wypożyczenie na weekend samochodu od sponsora dyscypliny – informuje Piotr Krajewski. - Na trasie Dirt Pro odbędą się także zawody Pucharu Dirt It More, które wymagają od zawodnika wykonania ewolucji na kilku skoczniach z rzędu. Dla zwycięzców w kategorii amatorskiej przewidziano nagrody rzeczowe, natomiast profesjonaliści mają szansę otrzymać nagrody pieniężne w wysokości nawet 1400 zł. Dodatkowo na trasie dirt zostanie rozegrany Best Trick Feel The Flow, w którym na osobę, która wykona najbardziej spektakularną sztuczkę czekać będzie gotówka i nagrody rzeczowe od biura turystycznego Feel The Flow – dodaje Krajewski. Zawodnicy powalczą także o nagrody rzeczowe przygotowane przez partnerów wydarzenia w zawodach Pumptrack na torze asfaltowym.

Odbędzie się także konkurs fotograficzny, organizowany przez związanego ze Stowarzyszeniem Kazoora fotografa - Mateusza Szachowskiego, znanego jako Szachimat, w którym do wygrania będzie gotówka i warsztaty fotograficzne.

Harmonogram imprezy:

10:00 OTWARCIE STREFY PARTNERSKIEJ

10:00 - 16:30 PODUSZKA TRENINGOWA BANG

12:30 - 13:30 PUMP TOUR Z DARTMOOR BIKES SZKOLENIA

13:30 - 15:00 PUMP TOUR Z DARTMOOR BIKES ZAWODY

16:00 - 16:45 PUCHAR DIRT IT MORE AMATOR

17:00 - 17:30 ZAWODY WHIP OFF MB MOTORS MERCEDES-BENZ

17:45 - 18:45 PUCHAR DIRT IT MORE PRO

18:45 - 19:15 BEST TRICK FEEL THE FLOW

19:30 ROZDANIE NAGRÓD

20:00 KONIEC IMPREZY

 

Oficjalne Rozpoczęcie Sezonu Rowerowego w BikeParku Kazoora, który znajduje się we wschodniej części Parku Trzech Szczytów (Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK) od strony ul. Belgradzkiej (Ursynów) odbędzie się w sobotę 11 maja br. Wydarzenie rozpocznie się o 10:00 i potrwa do 20:00, wstęp i udział jest bezpłatny.

Źródło: Good One PR

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda