mobile

Ognisko teatralne Teatru Ochota

Od 40 lat przy Teatrze Ochota działa Ognisko Teatralne. Działalność edukacyjna tej inicjatywy ma wyjątkową wartość dla dzieci i młodzieży.

Agata Mościcka
TAGI
Ognisko teatralne Teatru Ochota

Teatr jest organizatorem eliminacji dzielnicowych Konkursów Recytatorskich dla dzieci i młodzieży ze szkół Dzielnicy Ochota, których historia sięga lat 70. ubiegłego wieku. W tym okresie zaczęły także powstawać Koła Miłośników Teatru, które funkcjonowały przy dzielnicowych liceach i technikach. Kółka uczniowskie stanowiły zalążek Klubu Dyskusyjnego założonego z inicjatywy Profesor Barbary Czochralskiej – współzałożycielki Teatru Ochoty. Podobnie jak dzisiaj, zajęcia miały wówczas charakter otwarty i dotykały wielu dziedzin artystycznych m.in. interpretacji wierszy i prozy, zadań aktorskich, tańca, pantomimy czy umuzykalnienia.

Dużą wagę przywiązuje się w Ognisku do wyrabiania w młodzieży poczucia odpowiedzialności i umiejętności pracy w zespole.

Ognisko Teatralne jest otwarte na młodzież – jej potrzeby i oczekiwania – a jednocześnie wierne tradycji. W 2013 r. powstały dwie grupy dziecięce: dla najmłodszych (7-9 lat) oraz młodzieży w wieku szkolnym (brak górnej granicy wieku).
W sezonie 2014/2015 zmieniono strukturę organizacyjną Ogniska. Podstawowym celem jego działalności jest budowanie teatralnego środowiska oraz indywidualizacja podejścia do uczestników i grup teatralnych.
Liczymy na to, że Teatr Ochota będzie stale rozwijał ofertę dla najmłodszych miłośników sztuki teatralnej, dając tym możliwość kształcenia nowej kadry aktorskiej, która kiedyś będzie zachwycała swoją grą na deskach polskich i światowych teatrów.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko