mobile

Ogrody do zabawy

Zarząd Zieleni m. st. Warszawy zaproponował stworzenie nowych pięciu miejsc rekreacji dla najmłodszych, zwanych „ogrodami do zabawy”. Ich lokalizacja wybrana miała zostać na podstawie sugestii mieszkańców stolicy. Zgłoszono prawie 150 miejsc, spośród których urzędnicy wyłonili pięć propozycji. Przestrzeń rekreacyjna ma powstać w tych miejscach jeszcze w tym roku.

Róża Paszkowska
Ogrody do zabawy

Ogrody do zabawy dla najmłodszych powstać mają w pięciu miejscach. Na Ursynowie plac zabaw przygotowany zostanie przy ulicy Polnej Róży, nieopodal Stacji Techniczno-Postojowej Metra Warszawskiego. Oprócz tego ogrody stworzone zostaną na Żoliborzu (na skwerze Kaliny), na Pradze Północ (pomiędzy ulicami Kępną i Zamoyskiego) oraz na Pradze Południe (jeden w okolicy ulicy Jugosławiańskiej 17, drugi na podwórku pomiędzy ulicami Walecznych, Peszteńską, Holenderską i Niekłańską).

Co więcej, Zarząd Zieleni zapowiada, że jeśli realizacje spodobają się mieszkańcom Warszawy, możliwe będzie kontynuowanie programu, a więc stworzenie kolejnych ogrodów do zabawy w innych zaproponowanych lokalizacjach.

A czym mają być „ogrody do zabawy”? Założeniem projektu jest stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla najmłodszych, która wykraczać będzie poza to, co dostępne jest do tej pory – standardowe place zabaw. Ogrody mają zapewnić możliwość aktywnego spędzania czasu i rozwijania wyobraźni w otoczeniu naturalnego środowiska. Do stworzenia ogrodów do zabawy wykorzystywane mają być wyłącznie naturalne materiały – kamienie, drewniane pieńki, kora, szyszki. Dokładne projekty powstaną we współpracy z artystami, a w realizacji będzie mógł wziąć udział każdy zainteresowany, ponieważ będzie miała ona formę spotkań plenerowych i działań warsztatowych.

Róża Paszkowska / fot - ogród do zabawy na ul.Kępnej fot.FB-jak działa miasto

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda