Okęcie wygrywa i utrzymuje pozycję wicelidera

W 8. kolejce piłkarskiej A Klasy drużyna RKS Okęcie Warszawa podejmowała w sobotę na własnym stadionie drugą drużynę MKS Piaseczno. Trudno było wskazać faworyta w tym meczu, bowiem po siedmiu spotkaniach stołeczna ekipa zgromadziła piętnaście punktów, a goście tylko o jeden mniej.

Punktualnie o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Radarowej 1 rozbrzmiał gwizdek sędziego głównego Tomasza Dudka oznaczający rozpoczęcie spotkania. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy mieli kilka szans na zdobycie bramki, jednak za każdym razem górą był golkiper z Piaseczna. Przez ostatni kwadrans pierwszej połowy gra nieco się wyrównała, ale żadnej z drużyn nie udało się wykorzystać stworzonych sytuacji.

Dużo lepsza okazała się druga połowa spotkania. Z większym animuszem rozpoczęli ją gospodarze. Na bramkę kibice musieli jednak poczekać aż do 73. minuty, kiedy to w sytuacji sam na sam Jerzy Fiszer pokonał bramkarza gości. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry strzelił również drugiego gola, dzięki czemu trzy punkty zostały w Warszawie.

Skład RKS Okęcie Warszawa: Adrian Frankowski – Damian Smokowski (44. Jakub Król, 79. Damian Koński), Marcin Romanowicz, Piotr Łuczyk, Mariusz Wiśniewski – Jerzy Fiszer, Artur Kochanowski, Patryk Marek, Mateusz Olkowski – Rafał Gajowniczek (79. Artur Bartosiński), Adrian Wiercioch (92. Kamil Małecki).