mobile

Olejowanie włosów

Każda z nas chce mieć piękne i zdrowe włosy, jednak produkty do stylizowania, farbowanie, suszenie a nawet używanie szamponów ze zbyt dużą ilością SLS, niszczą i wysuszają włosy. Dobrym, naturalnym sposobem jest olejowanie włosów.

redakcja
TAGI
Olejowanie włosów

Co daje olejowanie?

Przede wszystkim niweluje negatywny wpływ kosmetyków modelujących włosy, nawilża je, sprzyja ich wzrostowi, nawilża i nadaje blasku. Warto pamiętać, że to jedyna tak skuteczna naturalna pielęgnacja włosów.

Jaki olej dla kogo?

Oleje najlepiej nieustannie testować na swoich włosach, aby ostatecznie wybrać ten jeden, najlepszy. Ogólną zasadą jest natomiast użwyanie do cienkich, przetłuszczających się włosów oleju kokosowego. Powód jest prosty. Podgrzany olej kokosowy ma konsystencję płynną, natomiast kiedy zastyga po wypełnieniu

Jak olejować włosy?

Olejować włosy możemy na różny sposób. Wskazane jest nacieranie włosów na noc, ponieważ wtedy mamy pewność, że nasze włosy wchłoną z oleju wszystko to co najlepsze. Ten sposób niewątpliwie wskazany jest dla posiadaczek długich i gęstych włosów, ale nie należy do najwygodniejszych, w końcu trzeba zabezpieczyć włosy, żeby nie „naoliwić” pościeli, dlatego optymalnym czasem trzymania oleju na włosach to od 45 minut do półtorej godziny. Należy pamiętać, aby dokładnie umyć głowę po olejowaniu, najlepiej trzy, lub czterokrotnie. Warto jednak korzystać z szamponów, które nie mają zbyt dużej ilości substancji mocno czyszczących. Dlaczego? Wprawdzie włosy będą dokładnie umyte, ale wypłucze się również olej, czyli wykonamy syzofową pracę.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko