mobile

ONICO wygrywa kolejne spotkanie

W środę, 12 grudnia siatkarze stołecznego ONICO podejmowali na Torwarze w meczu 11. kolejki PlusLigi drużynę Indykpol AZS Olsztyn. Zawody wygrali gospodarze, a w ich szeregach zadebiutowali dwaj byli zawodnicy Stoczni Szczecin: Bartosz Kurek i Nikołaj Penczew.

Marcin Kalicki/fot. plusliga.pl
ONICO wygrywa kolejne spotkanie

- Myślę, że po ubiegłotygodniowych zmianach zespół zyskał świeżość oraz dodatkową motywację do jeszcze cięższej pracy. Już po pierwszych treningach widać, że chłopaki wnieśli nową jakość, z której skorzysta cały zespół. Wierzę, że jeszcze większa chęć do ciężkiej pracy przełoży się na poziom sportowy naszej ekipy. Uważam, że po dwóch zwycięstwach z GKS-em i Treflem czujemy, że jesteśmy na właściwej drodze. Do tej pory mecze w większości wyglądały dobrze, ale gra nie jest jeszcze tak stabilna, jak byśmy tego chcieli. Fragmenty są rzeczywiście bardzo dobre, ale do optymalnej formy jeszcze dużo nam brakuje. Myślę jednak, że jeszcze chwila i będziemy grali tak, jak chcemy finalnie. Olsztyn jest zawsze bardzo groźną ekipą. W tym roku mają trochę ciężej, bo występują jeszcze w europejskich pucharach, więc jest to spore obciążenie. Są jednak bardzo mocną ekipą i mimo ostatniej porażki z Cuprum Lubin będą bardzo groźni, więc musimy być uważni i skupieni - powiedział przed meczem Andrzej Wrona, środkowy ONICO.

Po dwóch łatwo wygranych partiach, warszawianie mieli problemy w końcowej fazie trzeciego seta i choć ulegli w nim 21:25, to było wszystko na co mogli liczyć tego dnia goście z Warmii. Pewna gra podopiecznych Stephane'a Antigi, w szczególności Bartosza Kurka, Antoine'a Brizarda i Bartosza Kwolka przyniosła, przyczyniła się do zwycięstwa w ONICO. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został nowy nabytek stołecznego klubu, tegoroczny mistrz świata - Bartosz Kurek.

ONICO Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:18, 25:21, 21:25, 25:11)

Składy:

ONICO: Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Piotr Łukasik, Graham Vigrass, Damian Wojtaszek, Nikołaj Penczew, Jan Nowakowski.

Indykpol: Mateusz Kańczok, Jan Hadrava, Michał Żurek, Marcel Lux, Miłosz Zniszczoł, Serhiy Kapelus, Paweł Pietraszko, Radosław Gil, Paweł Woicki, Jakub Urbanowicz, Mateusz Poręba, Jakub Zabłocki.

Dla ONICO było to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, po wcześniejszych wygranych z GKS-em Katowice i Treflem Gdańsk.

Fot. plusliga.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda