ONICO wygrywa z Jastrzębskim Węglem i walczy dalej o Mistrzostwo Polski

Po porażce na Torwarze siatkarze ONICO Warszawa musieli w rewanżu pokonać Jastrzębski Węgiel, by utrzymać się w walce o finał PlusLigi. I zrobili to w wielkim stylu! W Jastrzębiu-Zdroju pokonali gospodarzy 3:0 i w środę 24 kwietnia powalczą o zwycięstwo w półfinale.

Pierwszy set zaczął się tak, jak można się było tego spodziewać. Obie strony szły łeb w łeb i nawet gdy któraś odskakiwała na jeden czy dwa punkty, druga natychmiast wyrównywała. Bardzo głośny doping jastrzębskiej publiczności nie zdeprymował stołecznych, którzy byli naładowani pozytywną energią i wiarą w odrobienie strat z pierwszego meczu. Podobnie jak w Warszawie dobrze funkcjonował nasz blok, bo nawet jeśli nie udawało się w ten sposób zdobyć punktu, to skutecznie wybijaliśmy gospodarzy z rytmu. Mniej więcej w połowie pierwszego seta podopiecznym Stephane’a Antigi udało się zyskać czteropunktową przewagę, a trener rywali poprosił o czas. Przerwa nie wybiła jednak z rytmu świetnie zagrywającego Nikołaja Penczewa, który zaserwował dwa asy z rzędu. Jastrzębianie starali się gonić, ale sami też popełniali błędy i do końca pierwszej partii udało się utrzymać spokojne prowadzenie. Tym samym na tablicy wyników zaświeciło się 1:0 dla ONICO.

Druga partia wyglądała niemalże identycznie. Znów zaczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt, aż wreszcie zaczęła się zarysowywać lekka przewaga ONICO. Ta się powiększyła, gdy na zagrywkę wszedł Sharone Vernon-Evans. Co prawda nie straszył rywali mocnym serwisem, ale jego koledzy świetnie grali w bloku, obronie i na kontrze. I znów w ważnym momencie udało się odskoczyć na trzy, a nawet cztery punkty. Niestety tym razem nie obyło się bez nerwów, bo Jastrzębski zdołał doprowadzić do remisu 23:23. Na szczęście najpierw zagrywkę zepsuł Dawid Konarski, a po chwili po raz kolejny zapunktował nasz blok i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa także w drugim secie.

W trzecim dla odmiany stołeczni od razu zyskali trzy „oczka” przewagi, a po chwili ta wzrosła nawet do pięciu! Jastrzębski wydawał się rozbity, a ONICO złapało wiatr w żagle i grało koncertowo. Nawet, gdy rywale byli blisko, to cały czas udawało się im odskakiwać i tak to wyglądało praktycznie do końca seta, a jak się później okazało – do końca meczu. Stołeczni w trzeciej partii triumfowali 25:21, a w całym spotkaniu wygrali aż 3:0! Tym samym wyrównali stan rywalizacji i już w środę zmierzą się z Jastrzębskim na Torwarze w decydującym o awansie do finału starciu.

Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)

Jastrzębski Węgiel: Lukas Kampa, Julien Lyneel, Dawid Gunia, Dawid Konarski, Christian Fromm, Piotr Hain, Jakub Popiwczak, Jakub Bucki, Paweł Rusek, Nikodem Wolański.

ONICO Warszawa: Antoine Brizard, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Sharone Vernon-Evans, Jan Nowakowski, Nikołaj Penczew, Damian Wojtaszek, Maciej Muzaj, Graham Vigrass, Mateusz Janikowski.

Źródło: inf. prasowa/własna/Fot. Jakub Ćmil/onicowarszawa.pl