mobile
REKLAMA

Open’er 2017 czas, start!

Tłumy młodych ludzi na ulicach i wakacyjny nastrój – to znak, że do Gdyni zawitała kolejna edycja Open’era – największego festiwalu muzycznego w Polsce. Czterodniowa impreza rozpoczęła się wczoraj i potrwa do 1 lipca. W tym roku na uczestników czeka  szereg koncertów światowej sławy gwiazd m.in. Radiohead, Foo Fighters, The XX czy The Weekend.

Redakcja / fot. www.gdynia.pl
Open’er 2017 czas, start!

Festiwal Open’er to prawdziwe święto muzyki, jedna z wizytówek naszego miasta i jego znaków rozpoznawczych. Co roku, w pierwszy weekend lipca, do Gdynia zjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki z całego niemal świata, aby w ciągu czterech festiwalowych dni rzucić się w wir muzycznego i imprezowego maratonu.

Festiwal już po raz 12. odbędzie się na terenie lotniska Kosakowo. Zamieni się ono na ten czas w festiwalowe miasteczko ze wszystkimi udogodnieniami – pięcioma scenami muzycznymi, galerią sztuki, strefami z jedzeniem, miejscami relaksu, rozrywki, sklepami, polem namiotowym czy parkingami. Oprócz muzyki czas będzie można spędzać więc na wiele sposobów. Ale to właśnie strona muzyczna tej imprezy jest najważniejsza.

Dzień 1 – 28.06

Niekwestionowaną gwiazdą otwierającego dnia festiwalu, a możliwe, że nawet całej imprezy, będzie brytyjski zespół Radiohead. Występ na Open’erze będzie ich długo wyczekiwanym debiutem na scenach polskich festiwali. Ich muzyki nie da się łatwo sklasyfikować – meandruje ona luźno między alternatywnym gitarowym graniem, jedyną w swoim rodzaju elektroniką i psychodelą. Zespół wypuścił w zeszłym roku nowy album, a niedawno, w 20-lecie wydania, ukazała się reedycja ich kultowej płyty „OK Computer”. Oprócz Radiohead, w środę na openerowych scenach usłyszymy m.in. Solange – siostrę słynnej Beyonce, która serwuje ciekawe soulowe widowiska, rockowy żywioł w wykonaniu The Rogal Blood czy elektroniczno-lirycznego Jamesa Blake’a.

Dzień 2 – 29 czerwca

Tak zwanym czwartkowym headlinerem jest amerykański zespół rockowy Foo Fighters. Jego lider, Dave Grohl, to były członek słynnej Nirvany. Panowie z Foo Fighters znani są z solidnej dawki rockowego grania, koncertów na dużych stadionach i dobrego kontaktu z publicznością. Tego dnia na główną scenę powróci także grający już wcześniej na Open’erze rockowy duet The Kills, łamiącą wszelkie muzyczne stereotypy M.I.A. oraz rapera G-Eazy.

Dzień 3 – 30 czerwca

Trzeci dzień festiwalu stać będzie pod znakiem mocnych polskich akcentów – na scenach usłyszymy reaktywowany hip-hopowy skład Grammatik, Brodkę promującą swoją zeszłoroczną płytę, młodych i zdolnych, serwujących taneczne numery z The Dumplings czy debiutującą Darię Zawiałow, zbierającą oklaski za swoją pierwszą płytę. Piątkową gwiazdą będzie Kanadyjczyk występujący pod pseudonimem The Weeknd, grający popowo-elektroniczno-soulowy repertuar, autor jednej z najlepiej sprzedających się płyt zeszłego roku „Starboy”. Fani elektroniki na pewno ucieszą się także z zamykającego główną scenę koncertu niemieckiego kolektywu Moderat czy ostatniego koncertu w tzw. namiocie – Islandczyków z Kiasmos.
 
Dzień 4 – 1 lipca

Ostatni festiwalowy dzień należeć będzie do reprezentantów młodego, nowoczesnego popu pomieszanego z elektroniką. Głównymi gwiazdami na dużej scenie będą powracający na Open’era Brytyjczycy z The XX i amerykanka Lorde – z pierwszym jej koncertem w Polsce. Oprócz tego warto wybrać się na akustyczno-folkowe popisy Georga Ezry i Julii Pietruchy, posłuchać „wyjadacza” i rewolucjonistę polskiej sceny hip-hopowej O.S.T.R-a oraz jego młodszego, ale równie zdolnego kolegę po fachu – Taco Hemingwaya.

Festiwal Open’er nie zapomina także o miłośnikach sztuki. Specjalnie dla nich na terenie imprezy pojawi się po raz kolejny już Muzeum, a w nim wystawa „Chuliganki” przygotowana przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Będzie też teatr, AlterKino, Fashion Stage, stoiska organizacji pozarządowych, strefa dla dzieci, sportu i relaksu, Strefa Gdynia, a w niej wystawa „Atlas Emigranta” oraz wiele, wiele innych atrakcji. Jednym słowem – nie sposób się będzie nudzić. Open’er Festival – witaj ponownie!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko