mobile

Opóźnienia przy budowie ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły

Popularna ścieżka rowerowa na prawym brzegu Wisły ma zostać wydłużona aż do mostu Siekierkowskiego. Niestety, rozpoczęcie prac opóźnia się ze względów formalnych.

Róża Paszkowska
Opóźnienia przy budowie ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły

Ścieżka rekreacyjna dla pieszych i rowerzystów na prawym brzegu Wisły kończy się obecnie od strony południowej w okolicach mostu Łazienkowskiego, skąd jazdę kontynuować trzeba wzdłuż ruchliwej trasy Wału Miedzeszyńskiego. Plan wydłużenia trasy o odcinek pomiędzy mostem Łazienkowskim a mostem Siekierkowskim powstał już dawno, niestety nadal nie doczekał się realizacji ze względu na piętrzące się problemy.

Początkowo wynikały one z kwestii braku porozumienia pomiędzy Zarządem Zieleni a Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Przedsiębiorstwo to zarządza terenem nadwiślańskiej piaskarni, przez którą miałaby przebiegać zaprojektowana ścieżka. Szczęśliwie udało się porozumienie osiągnąć, co jednak nie zakończyło problemów związanych z tą inwestycją.

Pierwszy przetarg na przygotowanie projektu i wykonanie prac związanych z budową ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły zakończył się porażką. Jedyna oferta złożona w ramach przetargu przekraczała możliwości finansowe miasta. Oszczędności nie przyniosło także ogłoszenie drugiego przetargu, ze zmienionym kosztorysem. Ponownie zgłoszona została jedna oferta, tej samej firmy, to jest Warszawskiego Przedsiębiorstwa Mostowego Mosty. Opiewała ona na dokładnie taką samą kwotę jak w pierwszym przypadku – ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych. Drugi przetarg nie przyniósł zatem spodziewanych oszczędności, jedynie spowodował kilkumiesięczne opóźnienie w realizacji inwestycji.

Tym niemniej umowa została podpisana w połowie marca bieżącego roku. Od tego terminu firma wybrana w przetargu ma 150 dni na przygotowanie projektu i realizację inwestycji, co oznacza, że już pod koniec sierpnia możemy spodziewać się dodatkowych 3 kilometrów ścieżki rowerowej po prawej stronie Wisły.

Róża Paszkowska / fot.https://pixabay.com/pl/rower-znak-droga-%C5%9Bcie%C5%BCka-427954/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda