mobile
REKLAMA

Ostatni dzień Świątecznej Zbiórki Żywności

Od 1 do 3 grudnia trwa Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności w blisko 3000 sklepów, ponad 500 miejscowościach, wspierana przez rekordową liczbę ponad 55 tys. wolontariuszy.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Ostatni dzień Świątecznej Zbiórki Żywności

Aby dołączyć do akcji wystarczy zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy w supermarkecie przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności - mąka, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze.

Podarowane zakupy trafiają do magazynów Banków Żywności, gdzie zostają posortowane, zważone i policzone przez wolontariuszy. Z magazynów Banków Żywności żywność przekazywana jest lokalnym organizacjom społecznym. Jej odbiorcami są: hospicja, domy samotnej matki, rodziny wielodzietne, osoby chore, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, osoby żyjące w ubóstwie, domy dziecka i świetlice środowiskowe.

Pierwsza zbiórka odbyła się w 1996 roku. Od tamtej pory każdego roku w sklepach na terenie całej Polski, przed świętami Bożego Narodzenia, zbierana jest żywność dla potrzebujących. Federacja Polskich Banków Żywności to 32 Banki Żywności działające na terenie całego kraju. Wszystkie są organizacjami pozarządowymi o statusie stowarzyszenia lub fundacji. W Świąteczną Zbiórkę Żywności angażuje się ponad 50 000 wolontariuszy! Świąteczna Zbiórka Żywności to akcja realizowana przez 32 Banki Żywności. 

Źródło: Banki Żywności.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda