mobile

Oswój się z kucykiem – leczenie przez zabawę

Już w czerwcu mieszkańcy Ursynowa będą mogli skorzystać z bezpłatnej hipoterapii podczas trzech imprez z udziałem kucyków. Organizatorem akcji jest Fundacja Hipoterapii Rodzinnej Pańczak. Oferta skierowana jest dla rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie Ursynowa.

Anna Przerwa
Oswój się z kucykiem – leczenie przez zabawę

Celem współfinansowanego przez Urząd Dzielnicy Ursynów projektu „Wydarzenia z udziałem koników na Ursynowie” jest wzmacnianie więzi rodzinnych i międzypokoleniowych poprzez uczestnictwo w różnych formach hipoterapii. Przytulanie, głaskanie czy obcowanie z koniem to znana od dawna forma relaksacji, z której mogą korzystać dzieci, jak i dorośli.

Jazda na koniu w kontekście hipoterapeutycznym przywraca zdrowie i sprawność psychoruchową. Zajęcia prowadzone w ramach ursynowskiego projektu będą prowadzone szczególnym uwzględnieniem pobudzania wszystkich pięciu zmysłów dziecka, których prawidłowe funkcjonowanie jest niezbędne w jego prawidłowym rozwoju i późniejszej edukacji. Oferta skierowana jest dla mieszkańców Ursynowa, w szczególności dla rodzin wielodzietnych i rodziców małych dzieci.

Zajęcia odbywać się będą na terenie placówki Fundacji Hipoterapii Rodzinnej Pańczak przy ul. Bażanciej 32. Specyficzne położenie terenu Fundacji jest idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu dla rodzin, dzieci i młodzieży, do wzmacniania więzi rodzinnych, do integracji międzypokoleniowej, do zorganizowania pikników rodzinnych czy spotkań w przyjaznym i malowniczym otoczeniu. Dzięki projektowi dzieci będą miały dostęp do bezpłatnych atrakcyjnych zajęć, które przynoszą konkretne efekty.

Imprezy z udziałem kucyków odbędą się w trzech terminach:

  • Dzień Dziecka: (niedziela) 2 czerwca 2018 (teren Fundacji).

  • Początek Wakacji: (sobota) 30 czerwca 2018 (teren Fundacji)

  • Lato w Mieście: (czwartek) 19 lipca 2018 (na Zielonym Ursynowie, godz. 12.00-17.00).

Więcej informacji można uzyskać kierując pytania na adres e-mail: hipofun@o2.pl bądź dzwoniąc pod numer tel.: 516-037-012.

Anna Przerwa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko