mobile
REKLAMA

Otwarte w Soboty w Centrum Kreatywności Targowa

Jeszcze nie tak dawno wydawać by się mogło, że już wkrótce z Warszawy na dobre znikną małe, klimatyczne zakłady rzemieślnicze. Kto jeszcze dziś nosi rozklejone buty do szewca, skoro nowe kosztują niemal tyle co naprawa?
Redakcja
TAGI
Otwarte w Soboty w Centrum Kreatywności Targowa

Na szczęście znaleźli się ludzie, dla których obraz miasta bez rzemieślników stałby się pusty i smutny. Powstało kilka inicjatyw, które przywracają pamięć i znaczenie tego sektora przedsiębiorczości, wpisującego się doskonale w idee idące pod prąd zakupowemu szaleństwu. Idee szacunku do tworów ludzkich rąk i przedmiotów wykonanych lub przywróconych do życia pieczołowicie i z pasją. Jedną z tych inicjatyw Centrum Kreatywności Targowa na ul. Targowej 56 na warszawskiej Pradze. Pod tym adresem stoi pięknie zrewitalizowana kamienica Mintera z 1867r. Tu artyści, rzemieślnicy, przedsiębiorcy, start-upy z sektora kreatywnego wynajmują pomieszczenia biurowe na preferencyjnych warunkach. Oprócz tego znajdują się tu sale konferencyjne, powierzchnie wystawiennicze, concept store, czyli miejsce na promocję pomysłów inkubowiczów oraz przestrzeń eventowa.
W tej przestrzeni do końca września realizowany jest cykl spotkań Otwarte w Soboty, dedykowany szeroko rozumianej branży kreatywnej oraz mieszkańcom Warszawy, którzy chcieliby poznać przedsiębiorców tej branży. Organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”. Stałym elementem spotkań są wystawy  twórców – artystów malarzy, fotografów, ceramików, designerów. Przedmiotem dotychczasowych wystaw były też autorskie przytulanki i ręcznie tkane ubiory, ceramika użytkowa i medaliony. Każde spotkanie to także okazja do zabawy: mali artyści znajdą coś dla siebie na warsztatach kreatywnych prowadzonych przez artystki z Wawa Design Festiwal. Każdy, niezależnie od wieku może poczuć dziecięcą radość zabawy podczas testowania miejskich gier animacyjnych Games Development lub interaktywnego Magicznego Dywanu firmy Funtronic. Po południu zaś Iwo Zmyślony, krytyk sztuki, filozof, przedstawia wybranych artystów związanych z Pragą. Jest czas na rozmowę i na zadawanie pytań twórcy przez publiczność.
Wybrane soboty cyklu to także spotkania panelowo-networkingowe dla branży kreatywnej. To doskonała okazja do spotkań we własnym gronie, nawiązania nowych kontaktów, wyrażenia problemów i trudności z jakimi borykają się artyści, rzemieślnicy, twórcy. Na każde spotkanie zaproszeni są goście, którzy w formie miniwykładu opowiadają o kondycji sektora lub dzielą się własnym doświadczeniem i receptą na sukces. Spotkania mają nieszablonowy charakter, jak przystało na branżę kreatywną. Na ostatnim spotkaniu tematem kreacji były produkty kulinarne, które następnie z wielkim apetytem i radością zostały wspólnie zjedzone. Nie brakuje też okazji do twórczych działań i zabaw.
Spotkania Otwarte w Soboty to także szansa na promowanie się. Forma dowolna: można wcześniej zgłosić się do organizatorów, Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium, i umówić się w jakiej formie można zaprezentować swoje wyroby, dzieła na wystawie. Można również przyjść po prostu np. z ulotkami w wyznaczone na spotkania soboty, o dowolnej godzinie pomiędzy 12 a 19. Wszystkie atrakcje, w tym promocja swoich działań i dzieł, dostępne są za darmo zarówno dla przedstawicieli sektora kreatywnego jak i zwiedzających.
Otwarte w Soboty zaprasza 16 września (wydarzenia skorelowane z Wawa Design Festiwal) oraz 30 września, w godz. 12-19 w Centrum Kreatywności na ul. Targowej 56.
Poszczególne wydarzenia dostępne w godzinach:
16.09.2017
14-20 - zwiedzanie Centrum Kreatywności Targowa,
11-20 – wystawy Na miarę stopy, Projekt Warszawiak, Ładne Dobre Poszukiwane.
14-17 - gry animacyjne i interaktywne dla dzieci – Magiczny Dywan
14-16.30 - warsztaty kreatywne dla dzieci,
18-20 spotkanie autorskie z Aleksandrą Kujawską
Szczegóły na stronie FB organizatora https://www.facebook.com/innowatorium/events
Z organizatorem można się kontaktować mailowo: ckt@innowatorium.org
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko