mobile

Pacjentki z niepełnosprawnościami skorzystają z przystosowanych gabinetów ginekologicznych

Gabinety ginekologiczne przystosowane do przyjmowania pacjentek z niepełnosprawnościami zostaną otwarte w szpitalach na Solcu i Praskim. Ułatwieniem będzie nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim forma zapisów i przebieg samej wizyty

Paweł Makowiec
Pacjentki z niepełnosprawnościami skorzystają z przystosowanych gabinetów ginekologicznych

Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy, przypomina, że o konieczności uruchomienia takich gabinetów mówił, ogłaszając program „Warszawa dla Kobiet”. Ważne jest, aby warszawianki wymagające specjalnej opieki i udogodnień, mogły czuć się bezpiecznie i komfortowo w gabinecie bez barier.

Zanim gabinety zostały uruchomione, Fundacja „Kulawa Warszawa” przeprowadziła cykl szkoleń personelu medycznego – lekarzy, pielęgniarek i położnych – dzięki czemu personel przygotował się na indywiduwalne potrzeby i trudności osób niepełnosprawnych każdego rodzaju, aby w jak najbardziej dogodny dla danej grupy sposób zaopiekować się pacjentkami. Wykłady teoretyczne wzbogacono o ćwiczenia, które pozwoliły doświadczyć niepełnosprawności z wykorzystaniem m.in. opasek na oczy, słuchawek, wózków, symulatorów niedowidzenia czy ograniczenia ruchowego.

W obu placówkach, wizyty umawiane będą indywidualnie od 20 sierpnia - każda będzie dostosowywana do potrzeb i oczekiwań pacjentek. Jeśli pacjentka wybrała Szpital Praski, może skontaktować się mailowo: przyjazny@szpitalpraski.pl lub telefonicznie pod numerem (22) 5551234 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00).

W przypadku Szpitalu na Solcu, wizytę należy umówić pisząc na adres przyjazny@cmsolec.pl lub dzwoniąc pod numer 883700972 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00). W obu placówkach, gabinety wyposażone są w fotele przystosowane do wymogów pacjentek z niepełnosprawnością ruchową.

Po uzyskaniu zgłoszenia, pracownik szpitala kontaktuje się z pacjentką ustalając zakres niezbędnej pomocy, który dostosowany jest do niepełnosprawności. Możliwa jest m.in. pomoc przy wysiadaniu/wsiadaniu z samochodu przed szpitalem, spotkanie w określonym miejscu szpitala i pomoc w dotarciu do odpowiedniego gabinetu, tłumacz języka migowego czy dodatkowa asysta przy badaniu (pomoc przy przesiadaniu, rozbieraniu, itp.). Dostępny jest również specjalny podnośnik do przejścia z wózka na fotel ginekologiczny.

Informacja o otwarciu gabinetów trafi do zainteresowanych dzięki współpracy z Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych i innymi organizacjami. Funkcjonowanie gabinetów w szpitalach Praskim i Soleckim sfinansowane zostało z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy w wysokości 1,1 mln zł.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda