mobile
REKLAMA

#Paczka dla zwierzaczka

Do 14 grudnia 2018 roku na Białołęce trwa zbiórka darów dla kotów i psów. Organizatorzy akcji przekażą je do najbiedniejszych schronisk dla zwierząt.

Anna Tetmajer
#Paczka dla zwierzaczka

Grudzień kojarzy się nam najczęściej ze śnieżną zawieruchą oraz pachnącą lasem zieloną choinką, przyozdobioną bajecznie kolorowymi bombkami i lampionami. To czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Najmłodsi zaś z niecierpliwością wypatrują Świętego Mikołaja z workiem prezentów. Warto w takiej chwili pamiętać też o zwierzętach, które w schroniskach czekają na swój wymarzony dom i „swojego” człowieka, który je przygarnie, pokocha i wymizia. Niektóre z nich są w wieku sędziwym i schorowane, a przepełnione schroniska – co nie jest tajemnicą - również borykają się z problemami finansowymi.

Na szczęście o naszych najmniejszych braciach nie zapomniała „Białołęka – Platforma Sąsiedzka” i „Nowoczesna – Koło Warszawa Białołęka”, które wspólnie zorganizowały akcję pod hasłem „# Paczka dla zwierzaczka”.

Po wyborach samorządowych zorganizowaliśmy akcję zbiórki banerów powyborczych, które następnie przekazaliśmy do schroniska Fundacji Azylu Pod Psim Aniołem. I tam właśnie narodził się pomysł Ani Auksel- Sekutowicz, radnej miasta Warszawy oraz Michała Kozła, radnego dzielnicy Białołęka, by wesprzeć psy i koty przebywające w schroniskach. Postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie zorganizować akcję „# Paczka dla zwierzaczka”. Jako sąsiedzi z grupy facebookowej „Białołęka - Platforma Sasiedzka”, razem Piotrem Babraj i Aleksandrą Wnukowską, podzieliliśmy się sprawami organizacyjnymi zbiórki – opowiada Anna Dragan-Babraj. I podkreśla, że mieszkańcy są bardzo zaangażowani w zbiórkę.

W ramach akcji trwa zbiórka darów dla kotów i psów. Z pewnością przydadzą się: karma sucha i karma tzw. „mokra” w puszkach i saszetkach, smakołyki, makaron, suplementy diety, także preparaty przeciwko pchłom i kleszczom, środki odrobaczające oraz koce, ręczniki, posłania, miski, smycze, obroże, maskotki.

Jest spore zainteresowanie akcją „# Paczka dla zwierzaczka”. Ludzie chętnie biorą udział w takich akcjach. Nie wszyscy są przecież obojętni na los zwierząt przebywających w schroniskach. Jedni przynoszą karmę w puszkach, makaron, maskotki, a drudzy koce i ręczni. Każdy przynosi to, co może. I ważne, że pamiętają o zwierzętach – mówi Pani Ela ze sklepu zoologicznego ZENEK na bazarku przy ul. Porajów 1, w którym mieści się jeden z punktów partnerskich świątecznej akcji „#Paczka dla zwierzaczka”.

Wszystkie „prezenty” dla potrzebujących kotów i psów zostawiać można w poniższych punktach partnerskich:

Centrum Małych Zwierząt - ul. Śreniawitów 9,

Restauracja Thai Delight - ul. Światowida 57/13U,

Sklep zoologiczno-terrarystyczny TERRALANDIA – pawilon ul. Mehoffera 26 /16,

Przychodnia Weterynaryjna AMICULUS - ul.Pancera 6A,

Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna VET&PET - ul. Danusi 2H,

Przychodnia Weterynaryjnej VET-POINT - ul. Kowalczyka 9/9F,

Sklep zoologiczny ZENEK - ul. Porajów 1 (na bazarku),

Klub Tenisowy Narciarski Żeglarski SPORTEUM - ul. Zawiślańska 27,

Pracownika jubilerska JUBILER SŁOJEWSKI - ul. Antalla 5,

Studio Figura Warszawa Białołęka - ul. Światowida 51/1,

Sklep zoologiczny SZCZĘŚLIWE ZWIERZAKI - ul. Krzyżówki 1B lok. E i ul. Odkryta 15.

 

Zbiórka darów dla potrzebujących kotów i psów trwa do 14 grudnia br.

Wierzymy, że w tym roku obdarowane zwierzęta ze schronisk będą miały łatwiejszą zimę mówi Anna Dragan-Babraj.

 

Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem dla zwierząt!

 

Anna Tetmajer

 

Foto: Anna Tetmajer i ze zbiorów archiwalnych organizatorów zbiórki „#Paczka dla zwierzaczka”


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda