mobile

Pan Cogito gra w filmie

#pH to projekt, który składa się z trzech fabularnych filmów krótkometrażowych, zainspirowanych wybranymi utworami Zbigniewa Herberta. Jego premiera odbędzie się w najbliższą środę o 19-tej w w Muzeum Literatury w Warszawie.

Informacja prasowa
Pan Cogito gra w filmie

Twórcy projektu, przyjmując niestandardową formę oraz nowatorską interpretację tekstów autora “Struny światła”, zastanawiają się nad aktualnością stawianych przez Herberta tez. Czy jego dorobek może zainteresować człowieka korzystającego z fejsa, insta i tindera?

Stefan M. Ronisz, Adrian Luzar oraz Mariusz Koryciński docierają w swoich krótkometrażowych filmach do sfery uczuć, które Herbert często opisywał. Przenosząc na ekran wiersz („Pan Cogito a perła”), dramat („Drugi pokój”) oraz prozę poetycką („Wilk i owieczka”), twórcy ci przestali postrzegać Herberta jako poetę, filozofa czy obywatela, a zaczęli szukać w nim... człowieka.

Wyniki eksperymentu zostały przedstawione w postaci emocjonalnej skali pH. Od teraz te filmy pozwolą każdemu, niczym papierki lakmusowe, zbadać prawdziwe zabarwienie swoich uczuć.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie wydarzenia.

Źródło: Projekt Herbert

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda