mobile
REKLAMA

Parada Równości przeszła ulicami Warszawy

W sobotę już po raz 19 w stolicy miała miejsce Parada Równości, która miała pokazać sprzeciw wobec nietolerancji. 

Katarzyna Bastrzyk
TAGI
Parada Równości przeszła ulicami Warszawy

Czerwiec to miesiąc dumy i wspierania LGBT. Organizuje się wiele wydarzeń, pokazywane są nowe filmy poruszające tę tematykę, ale też od lat organizowany jest marsz w Warszawie.

Od 15:00 przy metrze Świętokrzyska zaczęli zbierać się przeciwnicy mowy nienawiści wobec innych poglądów i orientacji, który kierował się wspólnie do ulicy Emilii Plater. 

Wszędzie było kolorowo i radośnie, a każdy dostał flagę i, ponieważ panował straszny upał, wachlarz w barwach tęczy. 

Puszczana była muzyka, ludzie rozmawiali ze sobą i mogli poznać się wzajemnie, wymienić zdania na temat problemu jaki istnieje w Polsce z powodu braku szacunku do innych. 

Jesteśmy tutaj, bo nie uważamy, że jeśli ktoś ma inną orientację to od razu musi być wytykany palcami i gorszy. Sami mamy takich znajomych i nie odrzucamy ich, wręcz przeciwnie. Nie zdajemy sobie sprawy,że Ci ludzie też mają uczucia i nie można ich wykluczać ze społeczeństwa. Dlatego chcieliśmy wziąć udział w paradzie. - mówili Patryk i Ania, uczestnicy marszu. 

W Parku Świętokrzyskim istniało Miasteczko Równości, w którym  można było między innymi porozmawiać ze specjalistami z organizacji wspierających LGBT którzy pomagali, doradzali i informowali o swojej pracy.

Oprócz tego można nie brakowało wielu quizów i gadżetów. Pojawiła się też strefa sportowa. 

O 20:00 w Hard Rock Cafe odbył się koncert kończący dzień o nazwie „Love is Love”, podczas którego zagrali Agata Karczewska, oraz Aaron Brooks. 

Dla każdego kto uczestniczył w Paradzie Równości było to super przeżycie i zgodnie mówili, że cieszą się, że takie wydarzenie jest organizowane i na pewno bardzo pomaga w zwalczaniu braku tolerancji. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda