mobile
REKLAMA

Park edukacyjno-rozrywkowy przy Urzędzie Dzielnicy Wola

Gry plenerowe w rozmiarze XXL, origami, tworzenie biżuterii, warsztaty i pokazy garncarstwa, kowalstwa i mincerstwa czy budowa konstrukcji z klocków lego – to tylko niektóre atrakcje czekające w parku edukacyjno-rozrywkowym, który powstanie na placyku obok Urzędu Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90. Strefa zabawy i rekreacji wystartuje już 7 lipca i będzie funkcjonowała przez całe wakacje.

Urząd Dzielnicy Wola
TAGI
Park edukacyjno-rozrywkowy przy Urzędzie Dzielnicy Wola

W zeszłym roku w tym samym miejscu funkcjonowała "Biblioteka pod chmurką". - W tym roku chcieliśmy ten projekt urozmaicić i trochę go rozwinąć - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. - Chcemy, aby to miejsce było otwarte dla jak największej liczby mieszkańców, dlatego nasz park skierowany jest do wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci oraz młodzieży, która spędza na Woli wakacje - dodaje.

Park edukacyjno-rozrywkowy wystartuje 7 lipca i będzie czynny codziennie od wtorku do niedzieli w godz. 11:00 - 19:00. Wyjątkiem będą jedynie dni z bardzo złą pogodą. Park będzie podzielony na kilka stref, w których każdy zainteresowany znajdzie coś ciekawego dla siebie. Będą to: strefa rekreacyjna, edukacyjna, sportowa oraz scena.

Strefa rekreacyjna będzie skierowana przede wszystkim do najmłodszych. Na dzieci będą czekać tu zjeżdżalnie pneumatyczne, bezpieczne skoki na trampolinach eurobungee, dmuchane zamki i inne przeszkody.

Strefa edukacyjna będzie podzielona na kilka namiotów, w których dzieci i młodzież będą mogły nauczyć się kreatywnego budowania konstrukcji z klocków Lego, odbyć zajęcia i warsztaty z dziedziny robotyki, poznać i zainteresować się ginącymi zawodami (np. garncarstwo, kowalstwo, mincerstwo) czy wstąpić do namiotu artystycznego, gdzie będą stanowiska do samodzielnej produkcji biżuterii, tworzenia prac z origami czy rysowania i malowania.

Fani sportu również znajdą swoje miejsce w parku. Będzie na nich czekać tam zabezpieczona strefa sportowa, a w niej program animacji, dmuchane przeszkody, eurobungee czy mega gry plenerowe, jak np. "chińczyk" XXL.

Z kolei na scenie realizowany będzie bogaty program kulturalno-animacyjnym. W czwartki odbywać się tu będą spotkania z autorami literatury dziecięcej, wspólne czytanie książek czy występy teatrów dla dzieci. Piątki obfitować będą w atrakcje naukowe. Młodzież pozna ciekawe zjawiska chemiczno-fizyczne i weźmie udział w warsztatach edukacyjnych. W soboty będzie można spotkać tu sportowców i ludzi związanych ze sportem, którzy chętnie opowiedzą o swoich dyscyplinach. Natomiast niedziele zarezerwowane będą dla całych rodzin. Nie zabraknie muzyki, wspólnych warsztatów czy występów artystycznych.

Park będzie funkcjonował do końca wakacji. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko