mobile
REKLAMA

Park linowy – atrakcja dla całej rodziny

Wizyta w parku linowym to świetny pomysł na aktywny dzień z rodziną lub w gronie przyjaciół. Różnorodne trasy, niektóre przystępne nawet dla bardzo małych dzieci, inne wymagające nawet dla dorosłych, sprawiają, że zabawa w parku linowym nigdy się nie znudzi i zawsze będzie wyzwaniem.

Róża Paszkowska
TAGI
Park linowy – atrakcja dla całej rodziny

Parki linowe zazwyczaj dysponują kilkoma różnymi trasami. Są one zróżnicowane pod względem wysokości nad ziemią, trudności przeszkód, czasu trwania przejścia. Wysokość nad ziemią może wynosić od 1,5 m do nawet 12 m na najbardziej zaawansowanych trasach. Czas przejścia zależny jest od sprawności uczestnika zabawy i ilości przeszkód. Może być to kilkanaście minut lub nawet godzina! Na niektórych trasach określony jest minimalny wzrost (na przykład 130 cm lub 140 cm), na innych poradzą sobie nawet maluchy. Co możemy znaleźć na trasie? Są tu przede wszystkim różnego rodzaju mostki, chwiejące się pod nogami. Dużej sprawności i siły wymaga przejście wiszącej drabiny, nieco łatwiejszy jest most dwulinowy. Charakterystyczną przeszkodą jest most birmański, zbudowany z wiszących jedna za drugą pętli. Pomiędzy pomostami mogą być również rozwieszone bujające się opony, siatki do wspinaczki, tunele z sieci, trapezy. Wyjątkową atrakcją jest tyrolka czyli zjazd na linie, stanowiący zazwyczaj finał przejścia.
Tak bogaty wybór przeszkód sprawia, że park linowy to atrakcja nie tylko dla dzieci. Choć najmłodszym członkom rodziny z pewnością spodoba się to miejsce, to rodzice również nie będą żałować wycieczki. Co więcej, park linowy sprawdzi się jako miejsce imprez firmowych. Aktywność fizyczna i pokonywanie kolejnych wyzwań to świetna okazja do poznania kolegów i koleżanek z pracy. Możemy pokusić się także o zorganizowanie w tym miejscu wieczoru kawalerskiego lub nawet panieńskiego, jeśli przyszła panna młoda gustuje w takich wyzwaniach.
W Warszawie działa kilka parków linowych, między innymi Park Linowy Warszawa, zlokalizowany nad Wisłą, przy Wybrzeżu Helskim. Kolejny obiekt znajduje się na obrzeżach Lasu Bielańskiego, dzięki czemu wizytę w nim możemy połączyć ze spacerem lub wycieczką rowerową. Park Linowy High-Position znajduje się natomiast na Bemowie, przy ul. Obrońców Tobruku, na terenie zabytkowych Fortów Bema. Jego główną atrakcją jest bardzo długi zjazd tyrolski nad wodą.
Warto wiedzieć, że w każdym parku linowym należy przejść obowiązkowe przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa oraz sposobów wykorzystania sprzętu, który dostępny jest na miejscu. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców, zaś dzieci (wiek określony w regulaminach parków) mogą korzystać z atrakcji wyłącznie pod okiem opiekuna.   

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko