mobile
REKLAMA

Parkowanie na podwórkach tylko z identyfikatorem – rusza pilotaż

Zbliża się koniec parkingowej samowolki na wolskich podwórkach. Wjazd i parkowanie na podwórkach objętych pilotażem będzie możliwy jedynie dla osób z identyfikatorami. Zarząd Dzielnicy Wola zatwierdził właśnie stosowne regulaminy. Teraz rozpocznie się proces wydawania identyfikatorów oraz wdrażana będzie nowa organizacja ruchu.

Informacja prasowa
Parkowanie na podwórkach tylko z identyfikatorem – rusza pilotaż

Zjawisko zamiany podwórek w bezpłatne parkingi to problem dotyczący wielu miejsc w Warszawie. Wola chce uporządkować te kwestie, dlatego chce wdrożyć pilotażowy projekt, który będzie realizowany w czterech lokalizacjach. – Na podwórkach pojawią się wyznaczone miejsca postojowe, z których korzystać będą mogli tylko mieszkańcy oraz najemcy lokali użytkowych. Z kolei przy wjazdach, zostaną ustawione znaki zakazu ruchu, a mieszkańcy uzyskają specjalne identyfikatory – tłumaczy Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Zarząd Dzielnicy Wola zatwierdził właśnie regulaminy, które będą regulowały kwestie parkowania na podwórkach. – Zapisy, które znalazły się w regulaminach są wynikiem spotkań z mieszkańcami oraz przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Możliwość wjazdu, zatrzymania się i parkowania na podwórkach objętych pilotażem będą miały osoby posiadające specjalny identyfikator, służby miejskie oraz usługodawcy i dostawcy świadczący usługi dla mieszkańców bądź najemców lokali użytkowych. Identyfikatory będą mogły otrzymać osoby które:

  •        posiadają meldunek w obrębie danego podwórka,
  •        posiadają tytuł prawny do nieruchomości znajdującej się w obrębie danego podwórka,
  •        prowadzą wspólne gospodarstwo domowe z osobą posiadającą tytuł prawny do lokalu,
  •        prowadzące działalność gospodarczą i posiadające tytuł prawny do lokalu.

W pierwszych trzech przypadkach identyfikatory będą wydawane na stałe, natomiast osobom prowadzącym działalność gospodarczą na okres nie przekraczający 12 miesięcy. Identyfikatory, na których będą mogły znaleźć się numery rejestracyjne maksymalnie dwóch pojazdów będzie wydawał wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. – Stosowne wnioski będzie można składać w siedzibie ZGN Wola przy ul. Bema 70 oraz w odpowiednim dla danego podwórka Terenowym Zespole Obsługi Mieszkańców. Wydanie identyfikatora jest bezpłatne – podkreśla burmistrz Strzałkowski.

Wydawanie identyfikatorów rozpocznie się 19 grudnia. Stosowna informacja pojawi się na klatkach schodowych oraz na stronie internetowej ZGN Wola. Wnioski będą dostępne w internecie oraz w siedzibie ZGN Wola oraz w Terenowych Zespołach Obsługi Mieszkańców. Równolegle będą trwały prace nad wdrożeniem nowej organizacji ruchu. O przestrzeganie nowych zasad dbać będzie straż miejska oraz policja. – Wprowadzany przez nas pilotaż ma służyć mieszkańcom. Sprawi, by zaparkowanie samochodu w obrębie miejsca zamieszkania nie stanowiło tak dużego kłopotu, jak do tej pory. Jeżeli te rozwiązania sprawdzą się w praktyce to program będzie rozszerzany na kolejne podwórka – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Na początku, pilotaż obejmie następujące obręby ulic: Elektoralna, Biała, Ogrodowa, al. Jana Pawła II, Dzielna 15 i 15a, Nowolipki 26,28,28A,28B,30,32,34, al. Solidarności, Żelazna, Nowolipie oraz Piaskowa 7,9,11.

Źródło: Urząd Dzielnicy Wola

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda