mobile

Parkuj legalnie przy pl. Hallera

Nowy publiczny parking powstał wzdłuż ul. Jagiellońskiej przy pl. Hallera. Równocześnie wyeliminowana została możliwość nielegalnego parkowania na okolicznych przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach.

ZDM Warszawa
TAGI
Parkuj legalnie przy pl. Hallera

Nowy parking na ok. 100 miejsc został wybudowany wzdłuż ul. Jagiellońskiej, pomiędzy pl. Hallera a ul. Szanajcy. Parking jest ogólnodostępny i darmowy. Postój na nim jest dozwolony od poniedziałku do piątku. W soboty oraz niedzielę (do godz. 20) parking ma być przeznaczony na lokalne targowisko, którym administrować będzie Zarząd Praskich Terenów Publicznych.

Na nowym parkingu samochód mogą zostawić kierowcy, którzy do tej pory parkowali na pl. Hallera. Wielu z nich robiło to wbrew przepisom, blokując chodniki, skrzyżowania i przejścia dla pieszych. W ten sposób nie tylko łamali prawo, ale przede wszystkim stwarzali zagrożenie dla innych użytkowników drogi, głównie pieszych.

Teraz na przejściach dla pieszych i narożnikach skrzyżowań oraz w ich bezpośredniej okolicy pojawiły się słupki blokujące. W ten sposób na trwałe została wyeliminowana możliwość łamania przepisów i stwarzania zagrożenia dla pieszych. Zmiany objęły łącznie kilkanaście przejść dla pieszych na całym placu. 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko