mobile

Pasja, technologia i…pieniądze, czyli Warszawskie Targi Gier

Targi gier ROKO Good Game to growe szaleństwo w pełnej okazałości. W nadarzyńskich halach Expo zobaczyć można najnowsze produkcje, polskich e-sportowców i tłumy młodzieży.

Adam Kutryba
Pasja, technologia i…pieniądze, czyli Warszawskie Targi Gier

Obok Warszawskich Targów Gier nie sposób przejść obojętnie. Nawet jeśli nie jest się zapalonym graczem, warto spojrzeć z boku na fenomen gier komputerowych, szczególnie sieciowych. W programie wydarzenia przewidziano bowiem m.in. Puchar Warszawy w League of Legends. Drużyny będą walczyć na żywo, grając na scenie obstawionej ekranami, pokazującymi ich poczynania w czasie rzeczywistym. Pula nagród? 20 tysięcy złotych.

Jednak nie jest to najważniejszy turniej, który będzie można zobaczyć na własne oczy. Po raz pierwszy w historii Polska Liga Esportowa wyjdzie poza ramy internetowej transmisji, a jej zawodnicy będą mierzyć się na miejscu przy dopingu widzów, absolutnie zafascynowanych ich zmaganiami. Wyjątkowe rozgrywki w dziejach krajowego e-sportu odbędą się w świecie League of Legends oraz CS:GO, a ze studia ulokowanego nieopodal sceny skomentują je gwiazdy polskiego YouTube’a: Piotr „Izak” Skowyrski, Damian „Nervarien” Ziaja, Patryk „Easy” Dzięcioł, Norbert „Dis” Gierczak, Olek „Vuzzey” Kłos, Łukasz „Leo” Mirek i Paweł ,,Saju” Pawelczak.

ROKO Good Game oferuje nie tylko obserwowanie graczy, lecz również wejście w ich buty. Dla zwiedzających przygotowano mnóstwo gier i konsol. Ich różnorodność robi wrażenie. Najnowsze tytuły można przetestować na PC-etach, Playstation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Te klasyczne ogramy za to na starszych platformach i telewizorach kineskopowych, które zabiorą nas do czasów dzieciństwa. Dzięki strefie Retro Gier i 45 stanowiskom z kultowymi tytułami na GameCube, PSX lub Dreamcast, skutecznie przeniesiemy się na parę chwil w przeszłość. Zadowoleni będą także Ci, którzy na co dzień z grami nie mają wiele wspólnego, ale lubią spróbować czegoś nowego i może nawet szalonego. Tacy „niedzielni gracze” powinni dobrze bawić się tańcząc w parę osób przed kamerą konsoli, czy korzystając z technologii VR i alternatywnych kontrolerów gier.

Atrakcją dla nich może też być koncert Magic Orchestra. Orkiestra wraz z chórem wykona najbardziej rozpoznawalne utwory z gier takich jak: Battlefield 1, The Elder Scrolls V: Skyrim, Civilization IV, VI, Minecraft, Baldur’s Gate, Mafia, God of War, Overwatch, Killzone 2,3, Uncharted 3, Assasin’s Creed 3, Shadow Warrior 2. O jakość muzyki i interesujące atrakcje nie trzeba zatem się martwić.

Wstęp na ROKO Good Game kosztuje 50zł i upoważnia również do wejścia na Warsaw Comic Con.

Adam Kutryba

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda