mobile
REKLAMA

Pasy akustyczne w al. Prymasa Tysiąclecia

Zwiększono bezpieczeństwo w al. Prymasa Tysiąclecia. Na wschodniej jezdni, przed łukiem na wysokości Cmentarza Wojskowego pojawiły się pasy akustyczne.

Informacja prasowa / fot. ZDM Warszawa
Pasy akustyczne w al. Prymasa Tysiąclecia

Aleją Prymasa Tysiąclecia codziennie przejeżdża niemal 60 tys. pojazdów w każdym kierunku. W rejonie Cmentarza Wojskowego na Powązkach często dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Jezdnia z prostej drogi przechodzi tu w łuk o sporym kącie nachylenia, który prowadzi w kierunku trasy Armii Krajowej i al. Obrońców Grodna.

Teraz jezdnia jest wyposażona w pasy akustyczne, informujące kierowców o niebezpieczeństwie. Mają one ostrzec kierowców o zbliżaniu się do ostrego łuku drogi i skłonić ich do zdjęcia nogi z gazu. Zarząd Drój Miejskich pragnie, aby dzięki temu w tym rejonie było bezpieczniej.

Podobne rozwiązanie zdało egzamin na Wisłostradzie w pobliżu klubu Spójnia – po wprowadzeniu pasów akustycznych liczba kolizji w tym miejscu znacznie spadła. Dlatego też postanowiono zastosować to rozwiązanie również na ruchliwej arterii, którą jest al. Prymasa Tysiąclecia.

źródło: ZDM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda