Pectus zagrał dla małej Gai… w piłkę!

W podwarszawskich Łomiankach drużyna zespołu Pectus w ,,koncertowy” sposób pokonała podczas meczu charytatywnego drużynę reprezentacji polskich artystów.

Spotkanie odbyło się na niedawno otwartym nowym stadionie treningowym na ul. Fabrycznej. To nie pierwsza taka szlachetna inicjatywa zespołu Pectus; muzycy grali również w przeszłości m. in. z zespołem Enej. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, jednak podczas takich inicjatyw nie liczy się końcowy rezultat, ale to, że w ramach licytacji, która odbyła się w przerwie zebrano 1800 zł. Dochód ze zbiórki wraz z sumą uzyskaną ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na leczenie 16-miesięcznej Gai.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1 dla drużyny Pectus Team. Na listę strzelców wpisywali się trzej bracia ze słynnego zespołu oraz syn Tomasza Szczepanika, młody Staś. W drugiej połowie widać było zmęczenie u zawodników obu drużyn, warto odnotować że w 80. minucie na polu gry pojawił się po stronie przegrywającej drużyny aktor Rafał Mroczek, który nie zdołał odwrócić losów pojedynku. Ostatnia bramka dla drużyny artystów padła w 77 minucie, ustalając wynik na 6:3 dla Pectus Team.

Przerwa w meczu została spożytkowana na przeprowadzenie licytacji, w której na sprzedaż były obrazy, torba coraz koszulka reprezentacji artystów polskich. Większość przedmiotów została wylicytowana przez drużynę artystów, jednak lokalni mieszkańcy również brali w niej aktywny udział. Dochody z aukcji oraz ze sprzedaży wejściówek zostaną przeznaczone na zakup drugiego implantu dla Gai, który miejmy nadzieje pozwoli jej słyszeć również o tak dobrodusznych inicjatywach jak ten niedzielny mecz. Pozostaje czekać na więcej podobnych inicjatyw w przyszłości, również z innymi polskimi gwiazdami.