mobile

Pewne zwycięstwo MOS Wola

W sobotni wieczór kibice siatkówki mieli okazję obejrzeć niesamowite widowisko. W meczu 17. kolejki II ligi mężczyzn drużyna MOS Wola Warszawa podejmowała na własnym parkiecie AZS UWM Olsztyn.

Marcin Kalicki
Pewne zwycięstwo MOS Wola

Będący w kryzysie Akademicy z Warmii mieli nadzieję na przerwanie złej passy w Warszawie. Olsztynianie od 8 grudnia nie potrafią pokonać rywala w rozgrywkach ligowych. Ze zmiennym szczęściem grają także w tym roku podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika. I choć w tabeli o dwie pozycje wyżej znajdują się goście to należało się spodziewać wyrównanego spotkania.

Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Rogalińskiej 2 nie zawiedli się. Drużyna MOS Wola od początku próbowała narzucić swój styl gry. Bardzo zmotywowani, pewni siebie i skuteczni Wolanie potrafili przeciwstawić się faworyzowanemu rywalowi. A nawet więcej. Zagrali jedne z najlepszych zawodów w tym sezonie i pewnie pokonali olsztynian 3:0. Dla siatkarzy z Warszawy był to ostatni mecz rundy zasadniczej. W ostatniej kolejce MOS Wola pauzuje. W lutym rozpoczną się mecze play-off, w których rywalizacja będzie toczyła się o awans do I ligi. Prawdopodobny rywalem stołecznej drużyny będzie…AZS UWM Olsztyn.

MOS Wola Warszawa - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:18, 25:23, 25:19)

Składy:

MOS Wola Warszawa: Brian Malangiewicz, Dominik Grot, Michał Gawrzydek, Piotr Pawlak, Kajetan Iszczuk, Dorian Kowalczyk, Jaromir Orlicz, Piotr Szlęzak, Marcin Grasza, Mateusz Trzciałkowski.

AZS UWM Olsztyn: Rafał Maluchnik, Sebastian Kostrubski, Dawid Sokołowski, Wiktor Mielczarek, Jakub Ciunajtis, Mateusz Lewoc, Oliwier Kubacki, Adam Świdroń, Tomasz Narkun, Hubert Lasecki, Jakub Warda, Mateusz Poręba.  

- Cieszymy się z wygranej w niezłym stylu. Szczerze mówiąc spodziewałem się lepszej gry ze strony Olsztyna, choć to też nasza zasługa, bo nie pozwoliliśmy im na zbyt wiele. Mamy teraz chwile oddechu i rozpoczniemy przygotowania do fazy play-off . Jest duża szansa, że w niej ponownie spotkamy się z Olsztynem, wiec mogą to być ciekawe widowiska - powiedział Krzysztof Wójcik, trener wolskiej ekipy.

- Myślę, że w dzisiejszym spotkaniu z Olsztynem pokazaliśmy że należy się z nami liczyć mimo, iż patrząc na tabelę nie byliśmy faworytami. Od początku zagraliśmy mocno i z pozytywną energią. Nasza gra była stabilna i równa, napędzaliśmy się wzajemnie i na każdego seta wchodziliśmy z myślą o wygranej. Koncentracja pozwoliła nam zachować komplet punktów na naszym terenie. Przed nami play-off-y i wcale nie mamy zamiaru zwalniać tempa - zapowiada Dorian Kowalczyk, libero MOS Wola Warszawa.

Wygrana MOS-u była rewanżem za listopadową porażkę w Olsztynie, gdzie stołeczna drużyna przegrała z Akademikami 3:0. Co ciekawe każdy z setów kończył się rezultatem 26:24. Tym razem to warszawianie okazali się lepsi pewnie pokonując rywali.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda