mobile
REKLAMA

Piąta rowerowa siła w Europie

Dziś po raz kolejny ruszył system rowerów miejskich Veturilo. Przez zimę nie tylko zwiększono asortyment, ale dokonano znaczącej przemiany technologicznej.

Mateusz Gawliński
Piąta rowerowa siła w Europie

Większego Veturilo jeszcze nie było. 316 stacji i 4 660 rowerów – te liczby robią wrażenie. Nie zapomniano o najmłodszych. W 6 lokalizacjach będzie 60 jednośladów w wersji junior, do tego 45 tandemów. Dzięki temu warszawski system rowerów miejskich stał się piątym największym w Europie. Największe zmiany są widoczne na Pradze Północ, Południe, Woli, Ochocie oraz w Śródmieściu.

Stacje zostały wyposażone w nowoczesne terminale z ekranami dotykowymi obsługujące zbliżeniowe karty płatnicze. O stanie technicznym i możliwości wypożyczenia jednośladu będą informować diody umieszczone w stojakach. Aby jeszcze szybciej i łatwiej korzystać z Veturilo, niedługo odbędzie się premiera oficjalnej aplikacji mobilnej warszawskiego systemu rowerów miejskich. Skanując kod QR jeszcze szybciej rozpoczniemy jazdę.

Ważną zmianą jest konieczność podania numeru PESEL przy rejestracji konta w systemie. Dotychczasowi użytkownicy zobligowani są do uzupełnienia tej informacji w ciągu 24 godzin od pierwszego zalogowania się. Pierwsze wypożyczenie nie wymaga od zarejestrowanego już użytkownika PESEL-u, po upływie doby konto o nieuzupełnionych danych zostanie zablokowane do czasu podania wszystkich danych.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko