Piękna wygrana Legii w Gdańsku

Piłkarze stołecznej Legii wygrali w Gdańsku z miejscową Lechią 3:1 (1:0) w meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Stojące na wysokim poziomie widowisko mogło podobać się kibicom obydwu drużyn.

- Lechia to dobry zespół, w którym gra wielu znakomitych piłkarzy. Zasługuje na wyższe miejsce w tabeli. Są pod presją, bo mają nowego trenera. To będzie bardzo trudne spotkanie - powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Lechią Gdańsk trener Legii, Romeo Jozak.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze z Warszawy. Dobre akcje Sebastiana Szymańskiego, Michała Kucharczyka oraz Cafu nie przyniosły oczekiwanego skutku, ale do czasu. W 24 minucie podanie Marko Vesovicia w pole karne wykorzystał najskuteczniejszy z „Wojskowych”, czyli Jarosław Niezgoda i było 1:0 dla Legii. Końcówka tej części meczu to kilka groźnych akcji. Wyrównać stan meczu mógł Milan Krasić, ale znalazł się na minimalnym spalonym oraz Flavio Paixao, po którego strzale głową piłka minęła o centymetry bramkę strzeżoną przez Arkadiusza Malarza.

Początek drugiej połowy rozstrzygnął o losach całego spotkania. Najpierw w 48 minucie dośrodkowanie Miroslava Radovicia wykorzystał stoper Legii William Remy, a cztery minuty później ładną akcję całej drużyny wykończył Michał Kucharczyk, który zagrał dziś trzysetny mecz w koszulce z „eLką” na piersi. Mając taką przewagę goście prowadząc 3:0 mogli spokojnie rozgrywać kolejne minuty. Lechia jednak nie załamała się. W 55 minucie na boisku pojawił się w miejsce Flavio Paixao - Grzegorz Kuświk, który wniósł duże ożywienie w szeregach gospodarzy. Najlepszy tego dnia w barwach zespołu z Gdańska Simeon Slavchev pięknym strzałem z woleja pokonał bramkarza Legii. To jednak wszystko na co było stać drużynę, którą pierwszy raz w tym sezonie poprowadzić nowy szkoleniowiec Piotr Stokowiec.

„Wojskowi” dzięki wygranej i wcześniejszej porażce Jagielloni z Lechem Poznań zrównali się w tabeli punktami z zespołem z Podlasia. W drużynie z Warszawy zadebiutowało dzisiaj trzech zawodników: Cafu, Mauricio i Brian Iloski.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 1:3 (0:1)

Bramki: Simeon Slavchev (66) – Jarosław Niezgoda (24), William Remy (48), Michał Kucharczyk (52)

Żółte kartki: Grzegorz Wojtkowiak, Adam Chrzanowski, Simeon Slavchev – Michał Pazdan, Mauricio, Cristian Pasquato

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak, Joao Nunes, Grzegorz Wojtkowiak, Adam Chrzanowski, Paweł Stolarski (78 – Filip Mladenović), Simeon Slavchev, Daniel Łukasik, Flavio Paixao (55 Grzegorz Kuświk), Milos Krasić (55 – Patryk Lipski), Marco Paixao, Sławomir Peszko.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz, Marko Vesović (91 – Brian Iloski), William Remy, Michał Pazdan, Adam Hlousek, Michał Kucharczyk, Cafu, Krzysztof Mączyński (77 – Cristian Pasquato), Miroslav Radović (60 – Mauricio), Sebastian Szymański, Jarosław Niezgoda.