mobile
REKLAMA

Piękne włosy latem

Uwielbiamy zażywać kąpieli słonecznych, a wakacje to czas, kiedy słońca mamy najwięcej. Cieszmy się nim i wspaniałą pogodą, ale z umiarem, bo o ile my za opalaniem przepadamy, to nasze włosy już niekoniecznie. Warto wiedzieć, jak o nie dbać, aby były lśniące i mocne.

Redakcja
TAGI
Piękne włosy latem

Promienie ultrafioletowe potrafią bardzo zaszkodzić. To je należy obarczyć winą za suche, łamliwe i pozbawione blasku włosy. Rolę pancerza ochronnego w naszym organizmie pełni melanina – barwnik, który znajduje się w warstwie korowej włosa. Zasada jest prosta: im więcej malaniny, tym lepiej. Latem bardzo często zauważamy, że nasze włosy płowieją, a to oznacza, że melanina, pod wpływem promieni UV, zaczęła się utleniać. Niestety efekt „naturalnego ombre” to koszmar dla włosa. Pod wpływem słońca jego łuski otwierają się i do delikatnej, wewnętrznej struktury przedostaje się niszczące światło.
Co robić? 
Przede wszystkim do pielęgnacji naszej czupryny musimy zawsze używać kosmetyków z filtrem UV. Na czas wakacji warto zrezygnować z pianek do włosów, lakierów, żeli, a także z suszarki oraz prostownicy. Włosy na tym skorzystają, a nasza walizka podróżna będzie lżejsza. Jeśli suszenie jest przykrą koniecznością – nie róbmy tego na słońcu. 
W ciągu dnia starajmy się, aby włosy były spięte i zakryte – możemy za to bez ograniczeń poszaleć z różnymi rodzajami chust, kapeluszy i koków. Ponieważ woda morska i chlorowana potęgują szkodliwe działanie promieni UV, nie wolno zapominać o każdorazowym płukaniu włosów. Jeśli po kąpieli morskiej będą wysychać na słońcu, przeżyją to samo, co podczas chemicznego rozjaśniania.
Bardzo dobra wiadomość jest taka, że przed urlopem wręcz wskazana jest wizyta u fryzjera. Niewielkie podcięcie sprawi, że nasza fryzura odżyje, a my wpadniemy w jeszcze lepszy nastrój przed wakacyjnym wyjazdem. Z naszej listy rzeczy do zrobienia najlepiej jednak wykreślić farbowanie. 
Trzymajmy się tych reguł, a nasze włosy będą olśniewające o każdej porze roku. 
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko