mobile

Piękno zwierzą uchwycone w kadrze. Wystawa zdjęć w Leica 6x7 Gallery

Leica 6x7 Gallery to miejsce, gdzie można obcować ze sztuką fotografii z najwyższej półki. Aktualnie galeria prezentuje wystawę prac znanego na całym świecie fotografa-artysty. Robby Corbyn, bo o nim mowa, stworzył niesamowitą serię zdjęć, które przedstawiają ozdobne kury oraz konie arabskie. Wystawa nosi tytuł „Figura Animalis”.

Andrzej Łukasiak
Piękno zwierzą uchwycone w kadrze. Wystawa zdjęć w Leica 6x7 Gallery

Wydawać by się mogło, że ozdobne kury i konie nie są tematem, z którego może powstać coś niezwykłego. Okazuje się jednak, że ręka, a w tym wypadku również aparat mistrza, mogą ukazać ich piękno i dostojność w niezwykle przyciągający sposób. Składająca się z kilkunastu prac wystawa przyciąga oko swoją magią i dbałością o najdrobniejsze szczegóły kompozycji.

Robby Corbyn zdecydował się na sfotografowanie koni arabskich i ozdobnych kur. Dzieła nawiązują stylistyką do największych mistrzów niderlandzkiego malarstwa. Otoczone nieprzeniknioną czernią, figury zwierząt sprawiają, że widzowi ciężko oderwać wzrok.

Wystawa „Figura Animalis” powstała z połączenia dwóch serii zdjęć. Pierwsza z nich stanowiła próbę oddania piękna i dostojności koni arabskich. Druga zaskoczyła odbiorców niezwykłym przedstawieniem ptaków hodowlanych.

Co ciekawe, Corbyn zwrócił uwagę na ozdobne kury zupełnie przypadkiem. Jedna z nich stanowiła element zdjęcia, które posłużyło do sesji fotograficznej dla magazynu mody. Fotograf zachwycił się jednak pięknem ptasich piór i w ten sposób narodziła się wystawa pt. „Gallus”.

Zdjęcia można oglądać w galerii na ul. Mysiej 3 do 18 marca tego roku.
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda