mobile
REKLAMA

Pierwsza łopata pod budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na Gocławiu już wbita

Pierwsza łopata pod budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na Gocławiu przy ulicy J. Nowaka-Jeziorańskiego została wbita dziś po godzinie 13. Placówka powstać ma do grudnia 2021 roku.

 

Redakcja/ fot. Tomasz Bielecki
TAGI
Pierwsza łopata pod budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na Gocławiu już wbita

W uroczystości udział wzięli: wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski, wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, przedstawiciel firmy Mirbud Sławomir Nowak oraz dzieci z przedszkola nr 425.

 

Inwestycja ta jest niezwykle ważna dla dzielnicy: - Stosunkowo długo nic tu (na Gocławiu – red. ) nie budowaliśmy, jeśli chodzi o oświatę. Ostatnia placówka powstała 1997 roku, dlatego tym bardziej szczególnie dziękuję. Ta inwestycja napotkała na kłopoty finansowe na starcie, to znaczy mieliśmy za mało środków inwestycyjnych aby rozpisać przetarg i wybrać wykonawcę, dlatego bardzo serdecznie dziękuję radnym m.st. Warszawy, którzy bardzo zabiegali o to, by znalazły się środki na tę inwestycję - podkreślała Renata Kaznowska.

 

Swoją cegiełkę dołożyć chce też samorząd województwa mazowieckiego: - Inwestycja jest gigantyczna – 61 milionów. Życzymy żeby wszystko się zadziało dobrze, a wtedy samorząd województwa mazowieckiego pomyśli o wyposażeniu pracowni – mówiła Elżbieta Lanc.

 

Swoją radość z inwestycji wyraził też Tomasz Kucharski: - My wpisujemy się w potrzeby i oczekiwania tego naszego największego osiedla -Gocławia, blisko 60 tysięcznego i dynamicznie się rozwijającego. Potrzeby są ogromne. O budowie tej szkoły myśleliśmy od kilku lat, która się w tej chwili realizuje. Czekaliśmy na tę inwestycję, ponieważ szkoły na Gocławiu są niezwykle przepełnione.

 

Nowa placówka ten problem ma rozwiązać, bowiem pomieści w swoich murach 175 przedszkolaków i 600 uczniów szkoły podstawowej. Wykonawca, firma Mirbud ze Skierniewic, zobowiązał się do oddania budynku do grudnia 2021 roku.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda