Pierwsza porażka Wisły z Jokerem

Siatkarki Wisły Warszawa rozegrały w sobotni wieczór kolejne spotkanie w ramach rozgrywek I ligi. Tym razem w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku zmierzyły się z Jokerem Mekro Energoremontem Świecie.

Po łatwej środowej wygranej z beniaminkiem - WTW Włocławek Bemowskie Syreny chciały kontynuować zwycięską serię. Pierwszy set mimo początkowej przewagi Wisły wygrała drużyna gości głównie za sprawą dobrze prezentujących się Katarzyny Wenerskiej i Adrianny Kukulskiej.

Druga partia była najbardziej wyrównana ze wszystkich rozegranych. Wielkie emocje warszawianki zgotowały kibicom w samej końcówce. Trzy piłki setowe miały zawodniczki ze Świecia, ale wszystkie znakomicie wybroniły gospodynie, a następnie uzyskały przewagę, która pozwoliła im na wygranie tej odsłony meczu.

Pierwsze minuty trzeciego seta przypominały drugą partię. Przy stanie 21:19 dla podopiecznych Ewy Cabajewskiej nagle coś się zacięło w stołecznej ekipie. Kilka punktów z rzędu zdobyła zagrywką Dagmara Dąbrowska wyprowadzając Jokera na bezpieczne prowadzenie, które siatkarki gości utrzymały do końca.

Czwarta i ostatnia jak się później okazało partia to całkowita dominacja zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego. Dla drużyny Jokera Mekro Energoremont Świecie była to historyczna chwila. Siatkarki ekipy przyjezdnej odniosły pierwsze zwycięstwo w pojedynku z Wisłą Warszawa.

Wisła Warszawa - Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (22:25, 28:26, 23:25, 14:25)

Wisła Warszawa: Żaneta Baran, Katarzyna Marcyniuk, Anna Lewandowska, Ewelina Mikołajewska, Katarzyna Połeć, Alicja Markiewicz, Jowita Jaroszewicz, Agnieszka Banasiak, Anna Gawęcka.

Joker Mekro Energoremont Świecie: Adrianna Kukulska, Paulina Brzoska, Katarzyna Wenerska, Weronika Fojucik, Paulina Majkowska, Oliwia Sieradzka, Aleksandra Żurawska, Patrycja Tomczyk, Dagmara Dąbrowska, Magdalena Ociepa.

A już w najbliższą środę, 13 lutego Bemowskie Syreny zmierzą się w hali sportowej przy ul. Obrońców Tobruku 40 w meczu zaległej 17. kolejki I ligi z jedenastą drużyną obecnego sezonu - Budowlanymi Toruń. Siatkarski maraton warszawianki zakończą w sobotę, 16 lutego, kiedy to zmierzą się w Gliwicach z miejscową KŚ AZS Politechniką Śląską.