mobile

Pierwsza zbiórka książek w Warszawie zakończona sukcesem

W tym roku, po raz pierwszy w Warszawie, w Maju została zorganizowana wielka zbiórka książek. Akcją zostały objęte wszystkie wolskie filie biblioteczne. Jej celem jest udostępnienie dzieciom interesujących książek , pobudzających ciekawość świata, które pozwolą zapomnieć im o chorobie. Zebrane książki zostaną przekazane do 30 warszawskich placówek: szpitali, domów dziecka, przychodni pediatrycznych.

TAGI
Pierwsza zbiórka książek w Warszawie zakończona sukcesem

 

Zbiórka książek odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zaczytani”, dzięki które tworzone są biblioteki w szpitalach, domach dziecka, hospicjach. Organizatorom zależy przede wszystkim na tym aby: każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu, jak najwięcej szpitali posiadało biblioteki z wartościowymi książkami, kształtować wyobraźnię dzieci, pobudzić ciekawość świata i promować czytanie.

Jak pomoc?

„Każdy może wziąć udział w kampanii.  Osoby posiadające ulubione książki o tematyce dziecięco- młodzieżowej mogą podarować je dzieciom przebywającym w szpitalach bądź w innych ośrodkach pomocy społecznej.  Będziemy również wdzięczni za zakup nowych bajek. Na razie jest to początek akcji, do punktów trafiło niewiele książek , ale sukcesywnie ich przybywa. Najbardziej potrzebne są książki w miarę nowe, dla dzieci i młodzieży. Informację można znaleźć na naszej stronie internetowej, gdzie znajdują się także adresy i godziny otwarcia filii, na facebooku oraz stronach miasta” - mówi Agnieszka Proszowka – Animator Kultury Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola

Egzemplarze można było podarować w trakcie warszawskich targów książek, które odbyły się   17.05.2015 na Stadionie Narodowym.Efekty akcji są znaczące. Wsparły nas wydawnictwa, które bezpośrednio przesłały książki do naszego magazynu. Zwiedzający targi okazali się hojni.  Zebraliśmy 6 wielkich pudeł książek.  Podarunek złożyła również pani Anna Komorowska. Jesteśmy bardzo zadowoleni z akcji, choć to dla nas półmetek – mówi przedstawiciel akcji „Zaczytani” 

Książki można nadal przekazać na dwa sposoby: przynieść je osobiście i zostawić w punktach zbiórki, które zostaną otwarte w niemal wszystkich biurach rządowych, w wybranych muzeach, teatrach, kawiarniach i innych miejscach użyteczności publicznej lub przesłać na adres :Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo wychowawczych w Brzegu ul. Poprzeczna 3.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda