Pierwszy krok do mistrzostwa zrobiony

Cztery najlepsze drużyny w województwie rozpoczęły dziś walkę o medale w Mistrzostwach Mazowsza Kadetów. Pierwsze zwycięstwa odnieśli faworyci: UMKS MOS Wola i KS Metro.

Turniej finałowy rozgrywany w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej rozpoczął się od spotkania MKS MDK Warszawa i KS Metro. Derby stolicy zakończyły się wygraną siatkarzy z Ursynowa 3:1 i to oni są bliżej medalu. W drugim pojedynku pierwszego dnia zawodów gospodarze UMKS MOS Wola Warszawa mierzyli się z zespołem RCS Czarni Radom. Podopieczni trenera Tomasza Kellera z minuty na minutę grali coraz pewniej, dzięki czemu nie mieli większych z pokonaniem rywali.

Wyniki pierwszego dnia turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Kadetów:

KS Metro Warszawa – UKS MKS MDK Warszawa 3:1 (25:14, 25:16, 22:25, 25:14)

UMKS MOS Wola Warszawa – RCS Czarni Radom 3:0 (25:20, 25:21, 26:24)

– Cieszymy się z wygrania pierwszego meczu, chociaż na pewno zdajemy sobie sprawę, że nie zaprezentowaliśmy się dzisiaj perfekcyjnie. Nie ukrywam, że Mistrzostwa Mazowsza traktujemy jako formę przygotowań do dalszych etapów rozgrywek, jednak na pewno chcemy je wygrać, tym bardziej, że grono finalistów w naszym województwie zapewnia bardzo wysoki poziom gier. W tym roku to taki trochę mazowiecki klasyk: MOS, Metro, Radom i wreszcie MKS MDK – powiedział Tomasz Keller, trener wolskiego zespołu.

Podczas zawodów dostrzec można było niezwykłych gości. Obydwa mecze obserwowali: Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Janusz Uznański, Dyrektor Pionu Komunikacji i PR PZPS, Jarosław Miałkowski, wiceprezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Przedstawiciele władz siatkarskich wręczyli pamiątkowe nagrody dla zawodników oraz statuetki dla MVP każdego ze spotkań.

W sobotę rozpocznie się drugi dzień turnieju, który może wyłonić pierwszych medalistów. O godzinie 12:00 zmierzą się ze sobą UKS MKS MDK Warszawa i UMKS MOS Wola Warszawa, zaś na godzinę 14:00 zaplanowano spotkanie RCS Czarni Radom – KS Metro Warszawa.