mobile

Piknik na Elektoralnej

W sobotę, 11 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych nr 85 przy ul. Elektoralnej 12/14 odbył się piknik rodzinny pod hasłem „ Bajecznie, zdrowo na sportowo”.

Piknik na Elektoralnej


Szkoła to nie tylko nauka i obowiązek. To również wspólne spędzanie czasu. Zespół Szkół Specjalnych przy ul. Elektoralnej, jak co roku, w czerwcu zaprosił uczniów i ich rodziców na piknik rodzinny.

- Piknik organizowany jest z inicjatywy nauczycieli. Od wielu lat organizację całego pikniku koordynuje poprzednia pani wice dyrektor a teraz pedagog - pani Elżbieta Wieczorek. Oczywiście przy współudziale całej rady pedagogicznej i pracowników niepedagogicznych. Tak naprawdę nauczyciele angażują się w różnym stopniu, natomiast udział biorą wszyscy. Piknik jest świętem rodzinnym, ponieważ integruje całe rodziny. Uczniowie przychodzą razem z rodzicami, rodzeństwem, z babciami, dziadkami i ciociami. Z każdym, kogo mają ochotę zaprosić. Przychodzą także nauczyciele i pracownicy, którzy zabierają swoich partnerów, małżonków, swoje dzieci i wspólnie razem bawimy się. Od trzech lat robimy tę imprezę w sobotę, żeby umożliwić spotkanie całej społeczności szkolnej. I dlatego ma to niezwykły wymiar integrujący. – powiedziała Agnieszka Tymińska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 85.

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie szkoły mieli okazję spotkać się z motocyklistami z Honda NTV i kibicami Legii Warszawa skupionymi w Stowarzyszeniu Forever Young. Pierwszej pomocy przedmedycznej udzielał Łukasz Wiśniewski – ratownik drogowy z PZM Moto Auto Klubu. Na pikniku obecni byli także lekarze z przychodni MML przy ul. Bagno: dr Michał Sutkowski specjalista medycyny rodzinnej, Rzecznik Prasowy kolegium lekarzy rodzinnych w Polsce, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych; dr Agnieszka Dmowska- Koroblewska - specjalista otolaryngolog i dietetyk Agnieszka Czuchryta specjalista ds żywienia dzieci i dorosłych, którzy udzielali porad rodzicom uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszył się radiowóz policyjny śródmiejskiej Komendy Policji i samochody terenowe Warszawskich Wyjazdów Ofrołdowych. Na spotkanie z najlepszymi przyjaciółmi człowieka zaprosił Andrzej Polak, dogoterapeuta i jego psy Bora Bora i Amor. Piosenki z pierwszej płyty i nowe utwory zagrał zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami.

To nie jedyne atrakcje sobotniego spotkania. Nie mogło zabraknąć występów muzycznych uczniów Niebieskie Kamizelki, Etnofolk, dmuchanych zabawek a także konkursów z nagrodami, w tym konkursu na najlepsze piknikowe ciasto wykonane przez rodziców. Podczas pikniku pomagali wilontariusze z Gimnazjum Integracyjnego nr 70 w Warszawie.

Poczęstunek na pikniku zapewnili: Firma Cukiernicza Tago, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe NUGATEX–Buraków „Trzy Topole”, Broplast Cukry – Łomianki, Pracownia Cukiernicza „SŁODKIE HAWO” Zakroczym, Zakłady Piekarskie  Oskroba „Celestynów”, Cukiernia Raj Plus ul. Zakroczymska, Pracownia Cukiernicza  p. Walczak, Firma Sebex - owoce i warzywa i soki, Koncern mięsny Duda i Piekarnia Szwajcarska SA Marki,
 Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko