Piłkarskie derby dla Hutnika

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Escolą Varsovia 3:1, w meczu 13. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I. Porażki natomiast doznali koszykarze.

Przemysław Popek
TAGI

Piłkarski mecz stał na bardzo dobrym poziomie jak na ten poziom rozgrywkowy. Obydwie drużyny stworzyły wiele sytuacji podbramkowych. „Hutnicy” objęli prowadzenie już w 6. minucie. Po błędzie obrońcy gości piłkę przejął Paweł Tarnowski. Futbolówka następnie trafiła do niepilnowanego w polu karnym Jakuba Polniaka, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Escoli. W 38. minucie zawodnik gości oddał strzał z 15 metrów i po interwencji Karola Pasturczyka piłka trafiła w słupek. Trzy minuty później dwie groźne sytuacje wypracowali „Hutnicy”. Najpierw nożycami uderzał Damian Pracki i niewiele przestrzelił, a potem Jakub Tazbir trafił w poprzeczkę. W pierwszej akcji po zmianie stron Escola zdobyła bramkę kontaktową. W 52. minucie w jednej sytuacji zawodnicy klubu z Bielan mieli trzy okazje na trafienie. Z prawej strony dośrodkował Tazbir, a strzał z kilku metrów Tarnowskiego obronił bramkarz. Następnie sprzed pola karnego do odbitej piłki doszedł Polniak i oddał uderzenie. Golkiper sparował futbolówkę, dotarła ona ponownie do Tarnowskiego, jednak znów strzał z bliska został zablokowany przez bramkarza. W 64. minucie Bartosz Osoliński dośrodkował z rzutu rożnego, a z pięciu metrów strzelał Erwin Nowik, ale uderzył tuż nad poprzeczką. Rezultat meczu w 76. minucie ustalił Łukasz Szala, który na boisku pojawił się cztery minuty wcześniej. Napastnik Hutnika przejął piłkę po błędzie defensywy gości. Rozegrał akcję z Osolińskim i z kilku metrów trafił do bramki. Siedem minut później Szala mógł podwyższyć wynik, jednak z paru metrów uderzył niecelnie.  Za tydzień kolejne ważne spotkanie. Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Unią Warszawa. Mecz jest zaplanowany na sobotę, godzinę 11.

Swoje spotkanie przegrali za to koszykarze. W derbowym spotkaniu beniaminków ligi lepsze okazały się warszawskie Dziki wygrywając różnicą czterech punktów. Od pierwszej do ostatniej minuty mecz stał pod znakiem twardej i wyrównanej gry, jednakże w końcówce spotkania zimną krew zachowali koszykarze gości. Kolejne spotkanie „Hutnicy” rozegrają już w kolejny weekend (niedziela) w hali przy Obrońców Tobruku, a ich rywalem będą rezerwy Legii Warszawa. Start meczu o godz. 19:00.