Piłkarskie derby Polski. Legia lepsza od Lecha!

W meczu 26. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy drużyna stołecznej Legii po pięknej grze pokonała Lecha Poznań 2:1 (1:0).

Znakomicie mecz rozpoczęli piłkarze z Warszawy. Piękne dogranie w pole karne Williama Remy wykorzystał Marko Vesović i od trzeciej minuty Legia prowadziła 1:0. W dalszej części spotkania „Wojskowi” kontrolowali grę, a Lecha stać było jedynie na pojedyncze kontrataki.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, kilkukrotnie zagrażając bramce strzeżonej przez Arkadiusza Malarza. W 63. minucie po zamieszkaniu w polu karnym jedną z takich sytuacji wykorzystał Christian Gytkjaer, który doprowadził do remisu. Trener Romeo Jozak postanowił wprowadzić trochę świeżej krwi na boisko i to był strzał w dziesiątkę. Po zameldowaniu się na murawie Michała Kucharczyka, Jarosława Niezgody i Sebastiana Szymańskiego gra Legii odmieniła się. Znakomite kontry przyniosły oczekiwany efekt. W 86. minucie Szymon Marciniak podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z piłkarzy Lecha. Jedenastkę wykorzystał Michał Kucharczyk zapewniając zwycięstwo stołecznej ekipie.

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1 (1:0)

Bramki: Marko Vesović (3), Michał Kucharczyk (86-k) – Christian Gytkjaer (63)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Iñaki Astiz, Michał Pazdan, Adam Hloušek - Marko Vešović (61 - Michał Kucharczyk), Krzysztof Mączyński, William Rémy - Miroslav Radović (80 - Sebastian Szymański), Eduardo (69 - Jarosław Niezgoda), Kasper Hämäläinen.

Lech Poznań: Jasmin Burić - Robert Gumny, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Wołodymyr Kostewycz (87 - Kamil Jóźwiak) - Mihai Răduț (90 - Tymoteusz Klupś), Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Radosław Majewski, Mario Šitum - Christian Gytkjær.