mobile

PKP Włochy przestanie straszyć

Teren wokół stacji kolejowej Warszawa Włochy ma szanse, by zacząć wyglądać reprezentacyjnie. Co najważniejsze, teren wokół PKP Włochy ma zostać zagospodarowany w oparciu o konsultacje z mieszkańcami dzielnicy.

TAGI
PKP Włochy przestanie straszyć

Okolica stacji kolejowej nie przedstawia się jak z obrazka; straszy szarością i jest całkowicie zaniedbana. Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy złożyło do Urzędu miasta stołecznego Warszawy wniosek dotyczący przeprowadzenia konsultacji w sprawie zagospodarowania placu przy stacji PKP Włochy już w 2015 roku. Członkowie stowarzyszenia, którzy najlepiej znają okolicę stacji PKP, i którym zależy na zmianie wizerunku tego terenu najbardziej, aktualnie charakteryzują go w taki sposób: przypadkowo rozstawione nieestetyczne budki, krzywe chodniki i chaos reklamowy (http://www.wlochy.org.pl/). Mieszkańcy Włochów stworzyli wniosek, zebrali wymagane 200 podpisów i nareszcie po długim czasie doczekali się odpowiedzi od miasta. Zostali poinformowani, że konsultacje dotyczące terenów wokół stacji Warszawa Włochy odbędą się w pierwszym kwartale 2017 roku. Informacja ta dotarła do mieszkańców Włoch siódmego listopada, i jak zapowiadają organizatorzy konsultacji głos mieszkańców stanie się bardzo ważny i od niego będzie zależało jak ostatecznie powinien zostać zagospodarowany teren w okolicach ulicy Popularnej.

 

Konsultacje będą dotyczyły wyglądu, funkcji, oczekiwanej ilości zieleni i możliwych zabudowań terenu przy stacji kolejowej. Istnieje wiele możliwości w jaki sposób można by ożywić przestrzeń. Mógłby powstać tam budynek usługowo-handlowy, z którego korzystaliby zarówno pasażerowie jak i mieszkańcy, istnieje również koncepcja zakładająca stworzenie przestrzeni estetycznej i przyjaznej, oraz przede wszystkim sprzyjającej integracji. Ważne, że mieszkańcom udało się wywalczyć konsultacje dotyczące tego terenu i że powstała realna szansa, że okolica stacji na Włochach za jakiś czas nie będzie tak ponura jak teraz.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda