Pobiegli w Żyrardowie

Za nami trzecia edycja imprezy sportowej „Żyrardów w Biegu”. Uczestnicy mieli do pokonania 10 kilometrów.

Było wszystko czego mogli oczekiwać biegacze - piękna pogoda i doskonale przygotowana trasa, która została wytyczona przez malownicze i atrakcyjne turystycznie miejsca Żyrardowa i okolic. Początek trasy został zlokalizowany przy ulicy Parkingowej, zaś meta przy ulicy Jodłowskiego, na wysokości AQUA Żyrardów. Poza klasyfikacją generalną, prowadzone były również trzy klasyfikacje wiekowe dla mężczyzn i kobiet.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Karol Frelik z LKS Osuchów z czasem 00:35:56. Podopieczny Stanisława Zdunka już na pierwszych kilometrach uciekł rywalom, wypracowując przewagę, której nie oddał do końca. Drugi na mecie Jacek Rubikowski stracił do niego ponad półtorej minuty (00:37:33).  Na trzecim miejscu uplasował się Sylwester Cichacki (00:37:48). Tegoroczna edycja biegu była spektaklem jednego aktora. Bardziej zacięta była rywalizacji wśród kobiet. Triumfowała Monika Glonek-Sikora z LKS Koluszki z czasem 00:46:06. Na metę  wpadła z przewagą 59 sekund nad drugą  w klasyfikacji Katarzyną Hołownicką, reprezentującą barwy Parkrun Skierniewice (0:47:06). Najniższy stopień zajęła Aleksandra Kulis (00:48:21).