mobile
REKLAMA

Podczas tego festiwalu kultura jest dostępna dla każdego!

Już za tydzień, 29 września rusza Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier, którego ideą jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Instytucje kultury przygotowały bogatą ofertę artystyczną.

inf. pras.
TAGI
Podczas tego festiwalu kultura jest dostępna dla każdego!

Tegoroczne hasło Festiwalu NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ odzwierciedla jego założenia i cele – by ci, którzy kulturę tworzą, chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich ograniczenia, a ci, do których ta oferta jest adresowana – nie bali się chcieć z niej korzystać.

 

Zrealizowane dotychczas 4 edycje wydarzenia (jeszcze pod nazwą Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier) pokazały, że jest to inicjatywa przyjęta z wielkim zainteresowaniem zarówno instytucji, których z roku na rok przybywa, jak i samych uczestników. Wystarczy spojrzeć na wyniki: w 2013 roku, kiedy miał miejsce pierwszy WTKBB w 20 instytucjach odbyło się 51 wydarzeń, rok później było ich już 90 w 45 instytucjach, rok 2015 i 2016 – to kolejne fantastyczne wyniki – ponad 150 wydarzeń w blisko 100 instytucjach – i już nie tylko warszawskich, ale także w kilkunastu innych miastach w całej Polsce! 

 

W ciągu 4 lat udało się zgromadzić na imprezach, wystawach, spektaklach i warsztatach udostępnianych w ramach WTKBB ponad 5000 uczestników! Festiwal to już rozpoznawalna marka – potrzebna i ważna na mapie wydarzeń kulturalnych – tak w Warszawie, jak i poza nią.

 

Przed nami piąta edycja wydarzenia – jubileuszowa. Zmieniamy jego nazwę – na Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier, a także czas trwania – festiwalowe wydarzenia zaplanowane są w dłuższym okresie – od 29 września do 15 października. Festiwal ma też wyjątkowego partnera – jest nim Disney Polska. Wspólne, niezwykle satysfakcjonujące działania Fundacji Kultury Bez Barier z Disney Polska na rzecz udostępnienia filmów dla dzieci stały się inspiracją do tego, by hasłem przewodnim tegorocznego Festiwalu stał się tytuł najważniejszej piosenki z produkcji Walt Disney Animation Studios „Zwierzogród”. Motto 5 WFKBB brzmi więc NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ. Oprócz niezwykle pozytywnego przesłania wpisanego w te słowa, nie bez znaczenia przy wyborze był również fakt, iż „Zwierzogród” jest pierwszą animacją Disneya pokazaną dzieciom niewidomym i głuchym w wersji z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących i tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Zmiana nazwy i nowe hasło wiążą się również z odświeżeniem identyfikacji wizualnej Festiwalu, który ma teraz nowe logo i nowoczesną, funkcjonalną stronę internetową (www.wfkbb.pl).

 

Dostępność Festiwalu to:

•   dostęp do informacji – dostępna strona www zgodna ze standardem WCAG 2.0, dostępne materiały promocyjne;

•   dostępne zaproszenia – w edytowalnych dokumentach, wideozaproszenia w Polskim Języku Migowym (PJM), zaproszenia w łatwym tekście;

•   dostęp do informacji – dostępna strona www zgodna ze standardem WCAG 2.0, dostępne materiały promocyjne;

•   dostępne zaproszenia – w edytowalnych dokumentach, wideozaproszenia w Polskim Języku Migowym (PJM), zaproszenia w łatwym tekście;

•   komunikacja – zapewniamy kontakt z organizatorami w dostępnej dla poszczególnych grup odbiorców formie, m.in. z widzami Głuchymi kontaktujemy się mailowo oraz przez SMSy;

•   doświadczony i przeszkolony zespół – Festiwal tworzą eksperci ds. dostępności, osoby z niepełnosprawnościami, koordynatorzy dostępności w poszczególnych instytucjach oraz przeszkoleni z obsługi widzów z różnyi niepełnosprawnościami wolontariusze;

•   asystent-wolontariusz – zapewniamy naszym widzom z niepełnosprawnością wzroku asystentów-wolontariuszy;

•   dostępność ekonomiczna wydarzeń – większość wydarzeń jest bezpłatna albo bilety są w specjalnej festiwalowej cenie;

•   dostępność wydarzeń – w zależności od grupy docelowej zapewniamy audiodeskrypcję, materiały dotykowe, napisy dla niesłyszących, tłumaczenie na Polski Język Migowy, pętlę indukcyjną oraz materiały w łatwym tekście.

 

Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier organizują: Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, TR Warszawa i Bemowskie Centrum Kultury.

Partnerem Festiwalu jest Disney Polska.

Festiwal patronatem honorowym objęli Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko