mobile
REKLAMA

Podpalił przewód z gazem i zaatakował nożem policję!

Po godzinie drugiej w nocy policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że w budynku w dzielnicy mężczyzna awanturuje się oraz dobija do drzwi i okien.

Redakcja/Komenda Srołeczna Policji
TAGI
Podpalił przewód z gazem i zaatakował nożem policję!

Na miejscu okazało się, że ten sam mężczyzna wybił szybę w oknie i wtargnął do pomieszczenia, gdzie znajduje się kuchnia. Tam wyjął spod stołu butlę z gazem połączoną przewodem z kuchenką gazową, trzymając w ręku nóż kuchenny, którym przecinał przewód z ulatniającym się gazem i go podpalił. Cała interwencja przebiegła dynamicznie. Policjanci od razu zareagowali, natychmiast wezwali osoby przebywające w budynku do ewakuacji, po czym obezwładnili mężczyznę, który nie reagował na wydawane przez nich polecenia oraz nie reagował na próby rozmowy. Na miejsce przybyła załoga Straży Pożarnej.

 

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza. Wolscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy, przesłuchali świadków zdarzenia. Z ich ustaleń wynika, że 38-latek był w przeszłości karany za przestępstwa o takiej samej kwalifikacji prawnej i przebywał w zakładzie karnym. Wraz z materiałem dowodowym, podejrzany został doprowadzony do prokuratury. 38-latek usłyszał zarzuty dotyczące sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia poprzez spowodowanie zagrożenia wybuchem oraz czynnej napaści na policjantów w warunkach recydywy. Decyzją sądu 38-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Teraz za to przestępstwo może grozić mu kara do 15 lat więzienia.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko