mobile
REKLAMA

Podpowiadamy gdzie obejrzeć piłkarskie Mistrzostwa Świata

W czwartek, 14 czerwca rozpoczęły się piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji. Wielkie święto futbolu tradycyjnie będą śledziły miliony Polaków. Tym bardziej, że mundialu zagra nasza reprezentacja pod wodzą Adama Nawałki. Sprawdzamy, gdzie będzie można obejrzeć mecze.

Marcin Kalicki
Podpowiadamy gdzie obejrzeć piłkarskie Mistrzostwa Świata

Największa strefa kibica będzie znajdowała się na stadionie PGE Narodowy. Blisko siedemdziesiąty tysięcy kibiców będzie mogło obejrzeć pierwszy mecz Polaków z Senegalem 19 czerwca o 17:00. Bramy stadionu zostaną otwarte już dwie i pół godziny wcześniej, ale należy pamiętać, że wejście na "Narodowy" jest biletowane. Ponadto będzie to jedyne spotkanie, które będzie można zobaczyć w tym miejscu.

Strefa kibica powstanie w siedmiu warszawskich dzielnicach: na Bemowie, Bielanach, Targówku, Pradze-Północ, Śródmieściu, Ursynowie i Woli. Dodatkowo mundialowe zmagania będzie można śledzić na Pradze-Północ i Białołęce.

Na Woli mieszkańcy będą mogli obejrzeć Mistrzostwa Świata w amfiteatrze w Parku Sowińskiego. - Na wielkim telebimie będzie można obejrzeć nie tylko wszystkie mecze grupowe Polaków, ale również fazę pucharową. W trakcie jedenastu dni transmisji pokażemy siedemnaście najważniejszych meczy Mundialu - powiedział Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Dzielnicowa strefa pomieści nawet do 2 500 kibiców. - Postanowiliśmy, że zorganizujemy z myślą o kibicach, miejsce, gdzie wspólnie w dobrych warunkach będzie można śledzić przebieg Mundialu. Coraz częściej kibice chcą wspólnie przeżywać sportowe emocje, zamiast oglądać mecze w domu. Wychodzimy naprzeciw tym trendom, oferując miejsce do oglądania mistrzostw dla mieszkańców i osób pracujących na Woli, a także dla wszystkich, którzy zechcą odwiedzić nasz amfiteatr. Mam nadzieję, że oprócz dobrej zabawy, będziemy mogli wspólnie cieszyć się z sukcesów naszej reprezentacji - dodał włodarz Woli. W strefie kibica przy ul. Elekcyjnej będzie można obejrzeć poza meczami Polaków także mecze: 1/8 finału (2 i 3 lipca), ćwierćfinały (6 i 7 lipca), półfinały (10 i 11 lipca), mecz o III miejsce (14 lipca) oraz finał (15 lipca).

Drugim miejscem na Woli, gdzie będzie można śledzić zmagania piłkarzy w Rosji będzie Plac Europejski. Do wielkiej strefy kibica wstęp jest wolny. Na miejscu wszyscy chętni będą mogli nabyć napoje i przekąski. Na placu znajdującym się pomiędzy ulicami Towarową, Łucką, Wronią i Grzybowską będzie można obejrzeć wszystkie sześćdziesiąt cztery spotkania tegorocznych mistrzostw.

Na Pradze-Północ mecze będzie można obejrzeć codziennie od 14 czerwca do 15 lipca. Zostaną one wyświetlone na stadionie Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kawęczyńskiej 44. Każdego dnia będzie można przyjść już o 13:00. Organizatorzy poza piłką nożną przygotowali również liczne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Warszawy.

Na Białołęce strefa kibica powstanie na dachu Galerii Północnej. Wszyscy chętni będą mogli oglądać z takiej perspektywy mundialowe mecze. Dodatkowo przygotowano dla chętnych turniej gry w piłkarzyki z atrakcyjnymi nagrodami.

Na Ursynowie mundialowe mecze będzie można obejrzeć przy Kopie Cwila. Na fanów futbolu czekały będą leżaki, wielki telebim i specjalne gadżety kibica w barwach narodowych. Mieszkańcy Ursusa, Włoch i Bemowa będą mogli wspólnie kibicować w amfiteatrze im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska, na Bielanach strefa powstanie na terenie tzw. Serka Bielańskiego, czyli placu przy stacji metra Słodowiec, a na Targówku fani futbolu będą mieli okazję spotkać się w Parku Bródnowskim. Na mieszkańców Wawra, Pragi-Południe, Wesołej i Rembertowa czekały będą telebimy przy Centrum Handlowym Promenada. Nie zabraknie również fanzone w centrum miasta. W Śródmieściu najważniejsze mecze mistrzostw będzie można zobaczyć na placu pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Al. Jerozolimskich.

- Już za kilka dni rozpocznie się wielkie święto amatorów footballu. Cieszę się, że mieszkańcy w tak wielu miejscach w stolicy będą mogli wspólnie kibicować i dzielić się piłkarskimi emocjami podczas zmagań naszej drużyny. Trzymam kciuki za "Biało-Czerwonych", a wszystkim warszawiakom życzę świetnej zabawy - powiedział przed rozpoczęciem się piłkarskiego święta w Rosji Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki m. st. Warszawy.

Mistrzostwa Świata będzie można obejrzeć również w kilkunastu pubach i restauracjach na terenie całego miasta stołecznego Warszawy. Do dyspozycji kibiców po kilka telewizorów będzie m. in. w: Chmielarni przy ul. Marszałkowskiej 10/16, Champions Sports Bar przy Al. Jerozolimskich 65/79, Zielonej Gęsi przy al. Niepodległości 177, Pierwszej Lidze przy ul. Jagiellońskiej 26, Pizzerii La Torre przy ul. Wilczej 6, Lolku na Polu Mokotowskim, Browar de Brasil przy ul. Marszałkowskiej 78/80 czy British Bulldog Pub przy Al. Jerozolimskich 42.

Piłkarskie mecze to nie tylko emocje sportowe, ale również cała ich otoczka łącznie z przygotowaniem ulubionych dań. Zapytałem warszawiaków co najczęściej jedzą podczas oglądania piłkarskiego meczu? Tutaj należy rozgraniczyć czy spotkania oglądane są "na żywo" na stadionie, gdzie królują hot dogi, zapiekanki i popcorn od meczy w domowym zaciszu lub pubach i restauracjach. W lokalach najczęściej podczas futbolowych zmagań spożywamy: burgery, orzeszki ziemne, paluszki, chipsy, pizzę, naciosy i frytki popijając najczęściej wszystko piwem.

Niezależnie od tego, kto gdzie będzie oglądał piłkarskie zmagania mamy nadzieję, że wszyscy razem będziemy mieli okazję cieszyć się z dobrych wyników "Biało-Czerwonych".

Marcin Kalicki / fot.https://www.pgenarodowy.pl/aktualnosci/9381,narodowa-strefa-kibica-podczas-meczu-bialo-czerwonych

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda